Monthly Archives: Листопад 2018

Місячник профілактики шкідливих звичок

В закладі професійної освіти пройшов місячник профілактики шкідливих звичок, приурочений до Міжнародного дня відмови від паління. У всіх групах відбулись виховні заходи з профілактики алкоголізму, тютюнопаління ігроманії  та наркоманії. Учні взяли участь у брей – рингах та  інтелектуальних  іграх, стали учасниками відвертих інтерактивних бесід та тренінгів.Також був проведений конкурс плакатів на тему: «Ні, шкідливим звичкам!», і на завершення місячнику в групах першого курсу  був проведений виховний захід «Ми за здоровий спосіб життя!»

Участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE»

WorldSkills International – це міжнародний некомерційний рух, метою якого є підвищення престижу робітничих професій і розвиток професійної освіти шляхом гармонізації кращих практик і професійних стандартів у всьому світі шляхом проведення конкурсів професійної майстерності, як у кожній окремій країні, так і в усьому світі в цілому.
Конкурс WorldSkills – це своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, молодих кваліфікованих робітників і фахівців у віці від 18 до 24 років, що проводяться кожні два роки у міжнародному форматі за 6 секторами світової економіки.

Заклад професійної освіти бере участь  у  Всеукраїнському  конкурсі професійної майстерності  «WORLDSKILLS UKRAINE»  (27-29.11.2018 р. , м. Київ)

Компетентність «Технологія моди»

  • Учасник Зубкова Д.В., майстер виробничого навчання
  • експерт  Гончарова О.М., викладач професійно-теоретичної підготовки швейного напрямку

Компетентність «Кулінарне мистецтво»

Учасник – Сірко М. – учень групи № 33

Експерт – Фальченко Н.П , майстер виробничого навчання

Всеукраїнський  конкурс  професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» – важливий засіб розвитку державно – громадського партнерства в системі освіти, що сприяє зростанню престижності робітничих професій.

Тренінг «Не дай себе обдурити»

«Не дай себе обдурити» – саме таку назву мав тренінг з медіаграмотності, проведений у бібліотеці закладу освіти. Тренером заходу стала гостя з Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Зубренко Ольга, яка майстерно заволоділа увагою присутніх на заході учнів групи №22 з самого початку і до кінця тренінгу.

За коротку годину у бібліотеці було все: і сміх, і роздуми, і малюнки собак та китів в капелюхах, і навіть спроби журналістики. Присутні отримали вичерпну інформацію про медіа, мас-медіа, ЗМІ, меседжі, фейки, стереотипи, маніпуляції, визначили кожен своє медіа поле. І все це в прямому сенсі стосується медіаграмотності. Є сподівання, що після заходу учні стануть набагато обізнанішими та коректнішими у величезному сучасному світі медіа.

Наостанок приємним сюрпризом для бібліотеки та учнів став подарунок від гості – книжка про медіаграмотність в українському суспільстві «Довіряй, але перевіряй».

Співпраця закладу освіти з вищими навчальними закладами щодо подальшого навчання випускників

В рамках реалізації практично-орієнтовного проекту «Моя професія – моя гордість – моє майбутнє», відповідно плану спільних заходів, представниками Коледжу переробної промисловості ХНТУСГ була проведена зустріч з випускниками 2019 року, на якій учні були ознайомлені з умовами вступу та навчання у вищу.

Участь у спільних заходах з Обласним центром зайнятості.

Відповідно плану, педагогічними працівниками Центру  розпочата профорієнтаційна  робота з учнями шкіл м. Харкова та Харківської області.

Метою даного напрямку діяльності  є ознайомлення зі світом професій, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників та  допомога школярам в професійному самовизначенні.

  Педагогічні працівники Центру беруть участь у виїзних заходах Обласного центра зайнятості в Валківському, Куп’янському, Сахновщинському та Кегичівському районах Харківської області.

 Для випускників настає час, коли доводиться замислюватись над своїм майбутнім, тож сподіваємось, що такі зустрічі для них є корисними і допоможуть зорієнтуватись у виборі професії.

Проведено мовознавчий батл, присвячений Дню української писемності та мови

В рамках  інноваційного проекту  «Виховання в учнівської молоді національної свідомості і активної громадянської позиції  як один з пріоритетних напрямків  виховної роботи в ЗП(ПТ)О»  в Центрі професійної освіти  був проведений традиційний щорічний батл, присвячений Дню української писемності та мови. Дівчата та хлопці з літературної студії та педагоги Центру виконували творчі завдання: їм довелось пройти 10  випробувань. У невимушеній , чудовій атмосфері всі учасники та учасниці продемонстрували не тільки знання рідної мови, але й логіку та акторську майстерність. Перевтілення, скрайбінг, створення реалістичних історій за набором непоєднуваних  на перший погляд карток – це лише частина сьогоднішнього заходу.

 Щиро вітаємо учасників і бажаємо їм надалі успішно опановувати рідну  українську мову!

Бережіть, плекайте, пишайтеся нею!

Бо як говорив Пантелеймон Куліш:

«Єдиний скарб у тебе — рідна мова,
вона твого життя міцна основа»  

Українознавчий квест до Дня української писемності і мови

9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, в Україні відзначають День української писемності та мови.

В рамках  інноваційного проекту  «Виховання в учнівської молоді національної свідомості і активної громадянської позиції  як один з пріоритетних напрямків  виховної роботи в ЗП(ПТ)О»  в Центрі професійної освіти  був проведений українознавчий квест «Нас єднає рідна мова». Під час проведення квесту команди (рої) пройшли різноманітні локації, на яких долали перешкоди у вигляді вікторин  та завдань  щодо обізнаності з історії козацтва, українських народних традицій та звичаїв, пісень та  прислів’їв.  

До квесту учні ретельно готувалася, тому й показала гарні результати.  А завдання на квесті були різнопланові: треба було пригадати якнайбільше козацьких прізвищ, виконати українську народну пісню, зібрати інгредієнти для приготування українського борщу, правильно вдягнути традиційний національний костюм, виконати стройові вправи.   

Усі рої розгадали українознавчий кросворд, вони показали, що знають місця України, пов’язані з козацтвом, історичні пам’ятки минулого нашого рідного Харкова, володіють інформацією про історію освіти міста – коли і ким заснований перший університет України. А також знають безліч прислів’їв про козаків.

 Перемогу  святкував рій «Гарячі перці » групи №23,  а загалом у цій грі перемогу отримали здоровий спосіб життя, азарт, ентузіазм, прагнення молоді гуртуватися,знати і пізнавати.

Круглий стіл «Інноваційні шляхи виховної роботи з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості»

В рамках інноваційного проекту «Моя професія – моя гордість – моє майбутнє» Центром професійної освіти спільно з   Харківською обласною організацією профспілки працівників текстильної та легкої промисловості України проведено круглий стіл «Інноваційні шляхи виховної роботи з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості », в роботі якого взяли участь представники громадських організацій, трудових колективів галузі та педагогічні працівники закладів освіти, що готують кваліфікованих робітників для підприємств легкої промисловості.

З досвідом виховної роботи в Центрі професійної освіти присутніх ознайомила заступник директора з навчально – виховної роботи Яловенко Н.М.

Гостей закладу освіти привітали учні – учасники гуртків художньої самодіяльності.