Daily Archives: 25.03.2019

Будь видимим на дорозі — новий тренд 2019 року!

Хіба не круто!? А головне безпечно.

Статистичні показники дорожньо-транспортних пригод в Україні все ще залишаються вражаюче високими. Так, за минулий рік в країні сталося понад 150 тис. ДТП, із них майже 10 тис. – через наїзд на пішоходів та велосипедистів. У страшних аваріях усього за рік загинуло більше 3,5 тис. осіб, із них 176 дітей, понад 30 тис. отримали травми різного ступеня тяжкості.

Найбільшу кількість загиблих в дорожньо-транспортних пригодах в Україні, і це підтверджують дані Звіту ВООЗ за 2018 рік, складають пішоходи – 42%. Це найбільш вразлива категорія учасників дорожнього руху. 16% складають у групі мотоциклісти та велосипедисти. Одна із найпоширеніших причин – низька їх видимість на дорозі, особливо в темний час доби.

У 10 стратегіях, визначених ООН та ВООЗ в рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху до 2020 р., одним із пунктів визначено обов’язкове застосування світлоповертальних елементів в одязі пішоходів та велосипедистів. Відомо, що їхнє використання дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах більш як в 6-8 разів! Так, доведено, що водій має змогу помітити людину зі світловідбивачами на відстані 130-150 метрів навіть з ближнім світлом фар, а це у 5-6 разів більше, ніж якби людина рухалася без них.

У багатьох країнах світу (Фінляндії, Данії, Швеції, Естонії, Білорусі) на законодавчому рівні закріплено обов’язкове носіння одягу з елементами світловідбивачів. У Норвегії, наприклад, таким чином вдалося дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%, у Фінляндії за останні кілька років жоден нічний пішохід не загинув внаслідок наїзду.

На жаль, в Україні культура носіння світлоповертальних елементів є вкрай низькою. Законодавчого закріплення відповідної вимоги не існує, а самі учасники дорожнього руху не розуміють важливості цієї деталі гардеробу. Саме тому Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», всіляко пролонгуючи популяризацію цієї теми в Україні, особливо серед дітей та молоді, підтримав проведення 4-го всеукраїнського конкурсу серед ПТНЗ швейного профілю з розробки дизайну сучасного одягу з елементами світловідбивачів, ініційованого Національним галузевим партнерством в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine».
Адже безпечний одяг може бути модним!

23.03.2019 року відбувся заключний етап конкурсу «Прорив легкої промисловості України», який був проведений в місті Хмельницький. Конкурс ініційований національним галузевим партнерством в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine».

Показ колекцій «Безпека як тренд» пройшов в колишньому ТЦ «Європа». Доводити необхідність використання світлоповертаючих елементів в одязі в темну частину доби не має потреби.

В конкурсі прийняли участь 37 ПТНЗ з усіх областей України , які представили наступні номінації з обов’язковим використанням світло відбиваючої стрічки;
1. Сучасні шкільні колекції – 1 місце ДНЗ « Хмельницький центр ПТО сфери послуг»
2. Сучасні молодіжні колекції -1 місце ДНЗ «Березівське ВПУ Одеського національного політехнічного університету»
3. Сучасні спортивні колекції – 1 місце ДНЗ « Луцький центр ПТО»

Вітаємо переможців!
Наш заклад професійної освіти представив колекцію молодіжного верхнього одягу «Ритми міста» і став лауреатом конкурсу.

23 березня 2019 Змінюємо освіту разом!

Вперше в Україні в закладі професійно-технічної освіти на базі Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» відбулася Регіональна педагогічна (не) конференція MiniEdCampKharkivPECenter за темою «Професіонали професіоналам. Від вибору до успіху».

Незабутній, шалений, дружній, неймовірний, креативний, творчий, насичений день!

І все завдяки учасницям та учасникам, що злетілись, як справжні пташки, з 15 областей України; чудовим експертам та експерткам – 30 локацій справжнього професіоналізму; волонтерам та волонтеркам, а це були наші учні та учениці, що слідкували за таймінгом і допомагали безмежно.

Три експертні паралелі, паралель перезавантаження – workshop, учительська паралель, а ще – квест, фотозмагання та лотерея, обід та кава-брейки, подарунки та настрій!

Крім обговорення педагогічних проблем , проводились майстер-класи та воркшопи з ошибани, овочевого різьблення, розпису смаколиків, виготовлення оберегів та хутрових сувенірів тощо.

Ось таким був цей день! Жодної хвилинки не промайнуло даремно. І тепер час поділитись – Як все було?!