Monthly Archives: Січень 2020

Проведено державну кваліфікаційну атестацію з професії “Кухар;кондитер”

Відповідно до навчальних планів та програм в центрі професійної освіти було проведено державну кваліфікаційну атестацію (ДКА) в групі 2-02 з професії «Кухар;кондитер»( майстер виробничого навчання  Алла КРИЛОВА).

Вітаємо  наших випускників.

День пам’яті жертв Голокосту

В Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту учні та педагогічні працівники закладу освіти  взяли участь  у проведенні уроку толерантності , який проводився у Меморіальному парку «Дробицький Яр», місцем збереження пам’яті і символом Голокосту в Харкові: у роки окупації в 1941-1942 рр. в Дробицькому яру було страчено, за різними даними, від 15 до 30 тис. мирних жителів міста.

На завершення заходу учні поклали квіти  на символічну чашу пам’яті невинних людей, страчених фашистськими катами.

Зустріч в Центрі професійного розвитку кар’єри та бізнесу

В Центрі професійного розвитку кар’єри та бізнесувідбулась зустріч учнів випускних груп з провідним спеціалістом Харківського міського центру зайнятості Поставіс І.О.

Під час зустрічі учні ознайомились з он лайн ресурсами для оформлення резюме,  отримали  вичерпну інформацію щодо особливостей працевлаштування молодих кваліфікованих робітників та дізнались,  що у разі необхідності отримання правової допомоги вони зможуть скористатися послугами будь-якого бюро правової допомоги в Україні, не залежно від місця реєстрації.

Екскурсія до Харківського історичного музею

В рамках заходів  присвячених Дню Соборності України,  відбулася творча мандрівка учнів групи № 23 з професії  «Кухар; кондитер»(майстер виробничого навчання Божко Руслана ) до Харківського історичного музею, де їх очікувала цікава екскурсія по експозиції музею, знайомство з історичним минулим Харківщини.

Під час оглядової екскурсії, учні познайомилися з археологічними знахідками та історичними артефактами.

 Науковий співробітник музею розповіла не тільки про минуле Слобожанщини, але і про  сьогодення нашого краю.

Учні  відвідали  окремі експозиції –  «Історія козацтва Харківщини» та «Воїни АТО».  

Екскурсія  мала  патріотично – виховний та пізнавальний характер, була наповнена відчуттям любові   до рідної землі .

У найближчих планах юних оцінювачів історії – екскурсія до Харківського художнього музею.

День Соборності України

 22 січня в Україні відзначається  одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити: в цей день жителі нашої країни вітають один одного з Днем соборності України. Це свято має вже більш ніж сторічну історію.

 День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою виховання в молоді глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в закладі освіти проводені тематичні заходи: учні  і педагогічні працівники взяли участь у урочистому покладанні квітів до пам’ятника Тарасові  Шевченку та були присутні на святковому концерті найкращих творчих аматорських колективів Харківщини у Харківській філармонії .

В усіх навчальних групах були проведені  виховні години за єдиною тематикою : «Соборність в душах, єдність у серцях», в бібліотеці Центру було організовано книжкову тематичну виставку літератури «Соборна Україна»


Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, соборну і єдину
І нам твою історію творить!

Державна кваліфікаційна атестація

Учні  групи  № 41 з професії «Кушнір-розкрійник; кравець» завершили  навчання в закладі професійної освіти.

Напередодні були  проведені пробні кваліфікаційні роботи та Державна кваліфікаційна атестація .

На Державній кваліфікаційній атестації були присутні представники підприємств  – замовників кадрів :  ТОВ «ВО «Харків» і  ТОВ «Проформа – Харків».

Зустріч учнів з представниками підприємств – замовників кадрів

В Центрі розвитку кар’єри та бізнесу відбулася зустріч  учнів групи 22 (професія «Швачка») з представниками підприємств  – замовників кадрів:ТОВ «ВО «Харків» і  ТОВ «Проформа – Харків», на якій учні ознайомились з умовами роботи та асортиментом швейних виробів, що виготовляються на даних підприємствах .

У ході зустрічі учнів цікавили питання кар’єрного росту, соціального захисту, обсяг теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для роботи на підприємствах

Участь у засіданні міського клубу спілкування «Клуб довіри»

 Учні пільгового контингенту були запрошені взяти  участь  у роботі міського клубу спілкування «Клуб довіри», який проводиться  за підтримки Харківського міського центру ССДСДМ «Довіра». Учні мали змогу   поспілкувались з однолітками у форматі воркшопа , спрямованого на розвиток творчих та креативних навичок, ознайомились із роботою волонтерського центру Харківського міського центру ССДСДМ «Довіра», взяли участь у вікторинах та конкурсах .

Зустріч, яка пройшла весело та невимушено , сподобалась всім учасникам!

Участь у Всеукраїнському фестивалі вертепів ВЕРТЕП-ФЕСТ 2020

Учні та педагогічні працівники закладу освіти взяли участь у яскравому етнографічному дійстві -Всеукраїнському фестивалі вертепів ВЕРТЕП-ФЕСТ 2020 : стали учасниками  Параду  вертепів , який  крокував головною вулицею Харкова та долучились до  Всеукраїнської акції «Нова радість стала», під час якої в різних містах країни та за кордоном люди співали однойменну колядку.

Педагогічні читання «Формування підприємницької компетентності учнів»

09 січня 2020 року в рамках експерименту всеукраїнського рівня  «Формування готовності майбутніх кваліфікованих робітників до підприємницької діяльності» відбулися педагогічні читання за темою «Формування підприємницької компетентності учнів». Педагоги  Центру поділились досвідом роботи з питань:

  • Інтерактивні методи навчання як інструмент виховання підприємливості (методист Мелешкова Л.І.);
  • Формування підприємницької компетентності учнів на уроках інформатики (викладач інформатики Ленівенко О.О.);
  • Бізнес-симуляція як спосіб формування підприємницької компетенції учнів (майстер виробничого навчання Зубкова Д.В.);
  • Із досвіду створення практично-орієнтованого проекту  «Мої кроки до власної справи « Салон «МAMA BEAUTI» (майстер виробничого навчання Полякова Л.І.);
  • Засоби формування підприємницької компетентності кваліфікованих робітників ресторанного господарства (викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Іващенко О.М.).