Monthly Archives: Травень 2020

Вітаємо блондинок!

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власне довгоочікуване і заслужене свято – світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Не стали стояти осторонь цієї події і білявки нашого закладу освіти : вони влаштували віртуальний парад краси і жіночності та продемонстрували в останній день весни свої світлини.    

Як вважають вчені, справжня блондинка – явище рідкісне.

Однак учням з професії «Перукар (перукар – модельєр)», завдяки таємницям  перукарської справи, під силу перетворити будь яку жінку в чарівну блондинку.  

Стане в нагоді  майбутнім перукарям віртуальна виставка спеціальної літератури, створена  бібліотекарем закладу  Тетяною Бакуменко.     

ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО 2020

 

ПРОБНЕ ЗНО 2020: ДАТИ ТЕСТУВАННЯ

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.

Це визначено наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2020  № 70.

З 1 червня в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти буде розміщено оновлені запрошення-перепустки, у яких зазначаються адреси пунктів пробного тестування.

Нагадуємо: для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО»  необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від регіонального центру.  Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.

Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу. Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

  • 15 – 17 червня (українська мова і література);
  • 17 – 19 червня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).

Для тих, хто скористається такою можливістю, результати тестування з української мови і літератури буде оприлюднено до 21 червня, з решти предметів — до 23 червня.

Вхід учасників до пунктів проведення тестування відбуватиметься за наявності:

  • оригіналу документа, за яким реєструвалися для участі в пробному ЗНО;
  • запрошення-перепустки;
  • засобів індивідуального захисту — маски або респіратора (у тому числі виготовлених самостійно).

Рекомендуємо мати при собі дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою, антисептик для рук.

21 травня – День української вишиванки

Вишиванка – це не тільки елемент одягу та атрибут патріотичного кітчу – це дещо більше святе, духовне – генетична пам’ять у якій зашифрований особливий код нації.

Вишиванка – це історія і культура українського народу.

Все в цій, здавалося б, простій речі цінувалося. Техніка виконання, тканина, колір і візерунок- всьому надавалося особливе, і навіть сакральне, значення. Вишиванку берегли більше, ніж гроші, адже вона була оберегом і захистом. Це культовий і в деякому роді магічний предмет одягу.

 Вишиванка настількі важлива для  власної самоідентичності українців, що отримала свій святковий день – День української вишиванки. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

З метою  вшанування українського національного оберегу, у День вишиванки педагогічні працівники та  учні взяли участь у веб – форумі «Українська вишиванка – це душа українського народу».

 Вишиванка – це душа українського народу, нездоланний дух, традиція і оберіг.

 Кожен чиє серце починає битись при слові Україна, в кого перехоплює дух від українського слова і пісні, повинен мати у своєму гардеробі власну вишиванку, адже він – справжній українець.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

В Україні День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 року.

У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3027158-ucnam-pokazut-specialnij-urok-prisvacenij-dnu-pamati-zertv-genocidu-krimskih-tatar.html

До Міжнародного дня музеїв

Музеї – духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись.

Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. Тому головним у музеї є відвідувач.

Всім віртуальним відвідувачам музеїв прийдуть на допомогу дані сайти, які пропонують здійснити екскурсійні тури відомими музеями України.

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

https://museum-portal.com/ua/museums

Акція «Збережемо пам’ять про подвиг!» до 75-річчя Великої Перемоги.

Вже 75 років відокремлює нас від Перемоги над нацистською Німеччиною. І сьогодні ми знову, як і в попередні роки, схиляємо голови перед подвигом тих, чиєю кров’ю й потом здобута Перемога над сильним та жорстоким ворогом.

 Не йде в забуття великий подвиг  і велика трагедія нашого народу – його боротьба, його перемога над фашистами. 

Війна пройшла через наші серця, стала частиною всенародної і сімейної пам’яті.

Минають десятиліття… Народжуються і виростають нові покоління. Але народ завжди буде пам’ятати про військову доблесть і героїзм наших визволителів

 Хіба можна забувати тих, хто віддав своє життя для щастя інших?

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги, в групах закладу професійної освіти традиційно  проводяться виховні заходи за темою «Збережемо пам’ять про подвиг!», на яких учні розповідають про учасників ІІ Світової війни – своїх рідних та близьких, приносять фотографії героїв.

В цьому році заходи були проведені у віртуальному просторі.

 Учні та працівники закладу освіти надали світлини своїх рідних – фронтовиків, тих хто не повернувся з війни, тих, хто загинув від ран, тих, хто повернувся живим , але не дожив до сьогоднішньої річниці Перемоги – для створення віртуальної  Дошки Пам’яті.

Ніхто не забутий і ніщо не забуто!

Пам’ятаймо, друзі, цих людей довіку!

Пам’ятаємо тих,  хто віддав життя за наше сьогодення і майбутнє!