Monthly Archives: Червень 2020

22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять  мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

З метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни , їх подвигу та жертовності встановлено День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Друга світова війна(01.09.1939-02.09.1945) – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей.

Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл…

 Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані у цій страшній війні.

 Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

 Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!

Ви можете здійснити віртуальну екскурсію по Національному музею історії України у Другій світовій війні.

Обласні педагогічні читання

03 червня 2020 року НМЦ ПТО у Харківській області проведено обласні педагогічні читання керівних та педагогічних працівників ЗП(ПТ)О за темою: «Сучасні освітні тренди забезпечення якості освіти».  

Педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області і міста поділились досвідом роботи з використання: Google сервісів з метою розвитку професійної компетентності педагогів, елементів STEM-освіти на уроках фізики та астрономії, гейміфікацією як засобом підвищення мотивації учнів до навчання,  педагоги нашого Центру – розвитку навичок SoftSkills. Викладач англійської мови Шарикіна А.С. розповіла про використання на уроках  різноманітних вправ, прийомів для розвитку навичок спілкування, роботи в команді, вміння презентувати власноручно виготовлені вироби, брати інтерв’ю, тощо .

Викладач предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Кухар; кондитер» Іващенко О.М. поділилась досвідом роботи з розвитку в учнів креативності, критичного мислення, створення проектів як при проведенні уроків, так і в позакласній роботі.