Monthly Archives: Січень 2022

Екскурсія до пожежно-технічної виставки-музею Державної служби надзвичайних ситуацій

Здобувачі освіти   №2  разом з майстром виробничого навчання Русланою ТІМАШЕВОЮ відвідали пожежно-технічну виставку-музей Державної служби надзвичайних ситуацій в м.Харкові. 

Досвідчений екскурсовод ознайомила здобувачів освіти з історією пожежно-рятувальної служби, галереєю пам’яті  та слави, залом профілактики пожеж, залом систем протипожежного захисту та іншим.

    Серед експонатів екскурсанти побачили діючі макети будівель з протипожежною системою пожежогасіння, справжнє обладнання, архівні фотографії та багато всього цікавого.

Екскурсія була пізнавальною. Здобувачі освіти ближче познайомились з мужньою та героїчною професією пожежника, дізнались про цікаві факти історії пожежної охорони, а також отримали корисні для повсякденного життя знання  і поради.

МОЯ УКРАЇНА – ЄДИНА І НЕПОДІЛЬНА!

В основу системи національно-патріотичного виховання закладу професійної освіти покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації. Тому важливе місце у  відновленні історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України посідає об’єднання українських земель в єдину соборну державу.

Відзначення Дня Собороності України стало тардиційним в родинному колі нашого закладу освіти.

   Викладачами Тетяною ОДЕРІЙ та Аллою ШАРИКІНОЮ були проведені інтерактивні історичні дайджести в групах 1 та 2 курсів ,під час яких здобувачі освіти з’ясували тлумачення слова “Собрність”, розглянули історичну канву проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі у місті Києві, обговорили  значущість цієї події для України та українців.

До дня Соборності України був проведений конкурс світлин -“Україна -це ми!”.

Члени ради учнівського самоврядування приєдналися до участі у телемості “У єдності наша сила”

     

Державна кваліфікаційна атестація з професії “Кушнір-розкрійник;кравець”

Проведено державну кваліфікаційну атестацію в групі № 41, професія ” Кушнір-розкрійник; кравець”, майстер виробничого навчання: Шевченко О.С. викладач професійно -теоретичної підготовки: Пашнєва Н.П.

Здобувачі освіти представили на розгляд кваліфікаційної комісії  письмові екзаменаційні роботи і презентували їх.

Після захисту кваліфікаційнних робіт,  випускники отримали дипломи кваліфікованих  робітників.

  Вітаємо випускників 2022 року!!!

Міжрегіональний вебінар – soft skills за програмою педагогічного експерименту регіонального рівня

20.01.2022 року  педагогічний колектив закладу професійної освіти взяв участь у міжрегіональному вебінарі за програмою педагогічного експерименту регіонального рівня з теми «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» (науковий керівник ‒ доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва, науковий консультант ‒ президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» Катерина Мірошніченко).
 Учасникам вебінару презентовано досвід формування Soft skills майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі ЗП(ПТ)О

В панельній дискусії взяли участь:

Виноградська Голда Євгенівна, голова Національного галузевого партнерства у легкій промисловості України «Фешн Глобус Юкрейн  Тема виступу: Ефективність приватного національного партнерства в формуванні м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників для легкої промисловості України;

 Корсікова Катерина Геннадіївна, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидат педагогічних наукТема виступу: Навички для успішної кар’єри – шлях до матеріального благополуччя молоді;

Синельник Валентина Володимирівна, ФОП «Синельник В.В.»Тема виступу:Soft skills як умова успішної та продуктивної професійної діяльності.

Заклад професійної освіти презентували:

Ткаченко Ніна Григорівна, директор ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» – тема виступу: “Основні аспекти формування навичок soft skills у конкурентоспроможного робітника ХХІ століття”;

Пашнєва Наталія Петрівна, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» – тема виступу: “Розвиток м’яких навичок здобувачів освіти ЗП(ПТ)О на уроках професійно-теоретичної підготовки”;

Іващенко Ольга Михайлівна, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області»-тема виступу: “Людино-орієнтований «дизайн» як спосіб формування soft skills”;

Шарикіна Алла Сергіївна, викладач іноземної (англійської) мови ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області”- тема виступу:  ” Конкурентоспроможність кваліфікованих робітників на національному та міжнародних ринках праці: компетентнісний підхід в освітньому процесі”;

Колісник Євгенія Володимирівна, практичний психолог ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області»-тема виступу: “Створення умов для формування м’яких навичок (soft skills) у здобувачів освіти, схильних до девіантної поведінки”

По закінченні  вебінару прийнято рекомендації для учасників педагогічного експерименту, підписано меморандуми про взаєморозуміння та взаємодію між ЗП(ПТ)О-учасниками експерименту та кафедрами ЗВО, що будуть здійснювати науковий супровід.

Опановуємо нове меню.

Під час вивчення та опанування нового меню, викладачем професійно-теоретичної підготовки з професії “кухар ;кондитер” Ольгою ІВАЩЕНКО та майстрами виробничого навчання був проведений майстер -клас  , в якому взяли участь працівники їдальні та  здобувачі освіти групи 02 з професії “кухар;кондитер”.

У дружній атмосфері та з добрим настроєм  були виготовлені  такі смаколики як: сінабон, печиво цитрусове та сирне.

Державна кваліфікаційна атестація з професії«Кухар; кондитер»

 

Державна кваліфікаційна атестація вгрупі №42, професія “Кухар; кондитер”, майстер виробничого навчання: Тімашева Р.С., класний керівник, викладач професійно -теоретичної підготовки: Іващенко О.М.

Кваліфікаційній комісії, здобувачі освіти представили письмові екзаменаційні роботи і презентували їх. Після захисту кваліфікаційної роботи 28 випускників отримали дипломи кваліфікованого робітника.

 За відмінне навчання та активну участь у громадському житті центру були нагороджені грамотами:

  • За відмінне навчання – Громенко Дмитро;
  • За активну участь у громадському житті центру:

Кривопляс Нікіта, Моісеєнко Сергій, Кравець Дар’я;

  • За участь у спортивних заходах: Керімов Асіф. 

  Вітаємо випускників 2022 року!!!

Участь у Вертеп-фесті

Учасники фольклорного гурту «Толока » долучилися до вертепної ходи вулицею Сумською колядників і вертепих колективів Харкова та області  в рамках проведення традиційного  Харківського Вертеп-фесту «За Світло те, що темряву здолало», а по закінченні ходи – взяли участь у спільному співі «Нова радість стала» .

Проведено педагогічні читання за темою «Формування м’яких навичок (soft skills) здобувачів освіти».

 В закладі професійної освіти відбулися педагогічні читання  за темою «Формування м’яких навичок (soft skills) здобувачів освіти». Педагоги Центру поділилися  досвідом роботи з формування та розвитку м’яких навичок при проведенні уроків теоретичного і практичного навчання, а саме:

  • Навички Soft Skills – невід’ємні аспекти формування конкурентоспроможного робітника у XXI столітті (заступник директора з НВхР Яловенко Н.М.)
  • Формування і розвиток Soft Skills на предметах професійно-теоретичної підготовки  (викладач Пашнєва Н.П.)
  • Формування та розвиток м’яких навичок Soft Skills на уроках виробничого навчання (майстер виробничого навчання Ольховська Ю.В.)
  • Soft Skills на уроках англійської мови ( викладач Шарикіна А.С.)
  • Прокачаймо Soft Skills на уроках української мови та літератури (викладач  Томак Т.М.)
  • Використання навичок майбутнього в підготовці кваліфікованих робітників з професії “Кухар; кондитер” (викладач Іващенко О.М.)
  • Soft Skills перукаря: розвиток та удосконалення (майстер виробничого навчання Полякова Л.І.)

Дослідження українських традицій

        Зимові свята продовжуються і Творча майстерня «Час експериментів», що активно працює в бібліотеці вже близько року, знову відкрила свої двері для всіх бажаючих. Цього разу, під час зимових канікул, учасниками були педагоги закладу освіти.

        В гарному настрої, доброму здоров’ї, з позитивними думками присутні створили один із українських оберегів зимового циклу – ляльок Колядок. Один із оберегів прикрасив фартушок з вишитим традиційними кольорами відповідний символ – Алатир. Також його називають Хрест Сварога або Око Бога. Представляє він собою зірку з вісьмома вершинами, яка символізує Початок Світу і Божого Роду.

        Для наших пращурів обереги були надійними помічниками в різних сферах життя. Досліджуючи та вивчаючи українські традиції, ми намагаємося розуміти їхнє значення, використання різноманітних символів. Таким чином традиції зберігаються донині, передаються далі, в наступні покоління.

         Обережне значення ляльки Коляди: вона звільняє біополе від хвороботворної енергії, видаляє у приміщенні, де знаходиться, залишки темної енергії, розвіює злі думки, захищає від недобрих людей і  чаклунів. Творчі вироби прикрасили зимово-новорічний куточок у бібліотеці.