Профорієнтаційна робота

 

       Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Профорієнтаційна робота зі старшокласниками – одна з найважливіших ділянок профорієнтаційної роботи педагогічного колективу Державного навчального закладу.

Педагогічні працівники регіонального центру взяли участь у виїзних профорієнтаційних акціях під загальним гаслом  “Професія твоєї мрії”, що  були організовані Харківським обласним  центром зайнятості у Балаклійському, Зачепилівському і Дворічанському районах Харківської області . Профорієнтаційні заходи відвідали  близько двох тисяч учнів випускних класів міських і сільських шкіл, які змогли поспілкуватись з представниками нашого закладу освіти, дізнались про професії , за якими навчаються в регіональному центрі, умови вступу та навчання.

 

Впродовж всього навчального року в усіх школах Новобаварського і  Холодногірського районів Харкова, а також в інших школах нашого міста і області ведеться робота з презентації закладу та  інформування учнів про їх можливості, перспективи у подальшому житті при отриманні професій в нашому закладі освіти.  Під час проведення Дня відкритих дверей проводяться  екскурсії для учнів 9-11 класів з презентацією професій:

  • Кравець;

  • Кравець; закрійник;

  • Кушнір-розкріник; кравець;

  • Перукар (перукар-модельєр);

  • Кухар-кондитер

  • Швачка.

і проведенням майстер-класів

Розроблений комплект агітаційного та рекламного матеріалу розрахований на учнівську молодь та їх батьків, в яких йдеться про професії, які можна отримати закладі освіти, які документи необхідні для вступу, де знаходиться приймальна комісія та часи її роботи.

З метою активізації профорієнтаційної роботи і презентації нашого навчального закладу, учні з професій «кушнір-розкрійник; кравець» і «перукар(перукар-модельєр)» разом з майстрами виробничого навчання Тузко Т.С. і Филипповською К.В. відвідали ЗОШ № 2 та № 4 м. Люботина і Люботинську гімназію №1, де провели консультативні бесіди «Професії, які можна здобути, навчаючись в центрі» і майстер – класи для випускників цих навчальних закладів

Навчальний заклад взяв участь в профорієнтаційному заході, який відбувся в рамках національного проекту «Місто професій». Учні, разом з своїми наставниками, майстрами виробничого навчання, яскраво представили професії, за якими навчаються.

    Школярі міста Харкова і Харківської області наочно ознайомились з професіями, які можна отримати, навчаючись в нашому навчальному закладі. Найактивніші учасники заходу виявили бажання взяти участь в проведенні майстер-класів з професій «кушнір – розкрійник; кравець» та «кухар; кондитер».

 

Здавна повелося в Україні, що, зібравши багатий урожай, їхали люди на ярмарок, везли те, що самі виростили, самі приготували. Чого тільки не було на тих ярмарках!

З метою професійної орієнтації, учні і педагоги нашого навчального закладу взяли участь  у осінньому ярмарку, що пройшов  у ЗОШ № 54 міста Харкова і видався багатим і різнобарвним.

Для всіх охочих були  проведені майстер –класи  з професій «кравець » та «кушнір;розкрійник». Маленьких красунь зачарувала   майстерність наших учнів з професії «перукар».

 

Викладачем Кузуб Т.В. проведено профорієнтаційну роботу з учнями випускних класів Варварівської і Різниківської шкіл Вовчанського району. Потенційні абітурієнти змогли поспілкуватись з представником нашого закладу освіти, дізнались про професії , за якими навчаються в регіональному центрі, умови вступу та навчання.