Профорієнтаційна робота

 

       Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Профорієнтаційна робота зі старшокласниками – одна з найважливіших ділянок профорієнтаційної роботи педагогічного колективу Державного навчального закладу.

Педагогічні працівники регіонального центру взяли участь у виїзних профорієнтаційних акціях під загальним гаслом  “Професія твоєї мрії”, що  були організовані Харківським обласним  центром зайнятості у Балаклійському, Зачепилівському і Дворічанському районах Харківської області . Профорієнтаційні заходи відвідали  близько двох тисяч учнів випускних класів міських і сільських шкіл, які змогли поспілкуватись з представниками нашого закладу освіти, дізнались про професії , за якими навчаються в регіональному центрі, умови вступу та навчання.

 

Впродовж всього навчального року в усіх школах Новобаварського і  Холодногірського районів Харкова, а також в інших школах нашого міста і області ведеться робота з презентації закладу та  інформування учнів про їх можливості, перспективи у подальшому житті при отриманні професій в нашому закладі освіти.  Під час проведення Дня відкритих дверей проводяться  екскурсії для учнів 9-11 класів з презентацією професій:

  • Кравець;

  • Кравець; закрійник;

  • Кушнір-розкріник; кравець;

  • Перукар (перукар-модельєр);

  • Кухар-кондитер

  • Швачка.

і проведенням майстер-класів

Розроблений комплект агітаційного та рекламного матеріалу розрахований на учнівську молодь та їх батьків, в яких йдеться про професії, які можна отримати закладі освіти, які документи необхідні для вступу, де знаходиться приймальна комісія та часи її роботи.

Учні  та педагогічні працівники закладу професійної освіти взяли участь у проведенні  VII Фестивалю «Гордість і надія Новобаварського району», присвяченого Дню захисту дітей,  який пройшов в парку ім. Квітки-Основ’яненка у Новобаварського районі міста Харкова. Зокрема, на мальовничих алеях парку представники нашого Центру проводили  профорієнційну роботу та залучали  всіх охочих  до проведення майстер-класів з професій , за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників .

З метою активізації профорієнтаційної роботи і презентації нашого навчального закладу, учні з професій «кушнір-розкрійник; кравець» і «перукар(перукар-модельєр)» разом з майстрами виробничого навчання Тузко Т.С. і Филипповською К.В. відвідали ЗОШ № 2 та № 4 м. Люботина і Люботинську гімназію №1, де провели консультативні бесіди «Професії, які можна здобути, навчаючись в центрі» і майстер – класи для випускників цих навчальних закладів

Навчальний заклад взяв участь в профорієнтаційному заході, який відбувся в рамках національного проекту «Місто професій». Учні, разом з своїми наставниками, майстрами виробничого навчання, яскраво представили професії, за якими навчаються.

    Школярі міста Харкова і Харківської області наочно ознайомились з професіями, які можна отримати, навчаючись в нашому навчальному закладі. Найактивніші учасники заходу виявили бажання взяти участь в проведенні майстер-класів з професій «кушнір – розкрійник; кравець» та «кухар; кондитер».

 

Здавна повелося в Україні, що, зібравши багатий урожай, їхали люди на ярмарок, везли те, що самі виростили, самі приготували. Чого тільки не було на тих ярмарках!

З метою професійної орієнтації, учні і педагоги нашого навчального закладу взяли участь  у осінньому ярмарку, що пройшов  у ЗОШ № 54 міста Харкова і видався багатим і різнобарвним.

Для всіх охочих були  проведені майстер –класи  з професій «кравець » та «кушнір;розкрійник». Маленьких красунь зачарувала   майстерність наших учнів з професії «перукар».

 

Викладачем Кузуб Т.В. проведено профорієнтаційну роботу з учнями випускних класів Варварівської і Різниківської шкіл Вовчанського району. Потенційні абітурієнти змогли поспілкуватись з представником нашого закладу освіти, дізнались про професії , за якими навчаються в регіональному центрі, умови вступу та навчання.