Monthly Archives: Лютий 2021

28 лютого – Всесвітній день кравця (World Tailor’s Day)

28 лютого щорічно у всьому світі відзначається Всесвітній день кравця (World Tailor’s Day), в ознаменування річниці народження сера Вільяма Еліаса Хоу, винахідника швейної машини.

Професія кравця дуже стародавня і в усі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Секрети кравецької майстерності накопичувалися тисячоліттями.

Кравець – це реміснича професія по виготовленню одягу. До завдань кравця входить крій тканин і з’єднання їх в готовий виріб. Робочими інструментами кравця з давніх-давен є голка, наперсток, ножиці. Пізніше для зшивання деталей одягу стали використовувати швейні машини.

На сьогоднішній день створення одягу – це багатоетапний процес. Кравці можуть працювати на швейних підприємствах і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працюючи в ательє, шити одяг за індивідуальними замовленнями. Кравець може бути фахівцем широкого профілю, іншими словами, виготовляти одяг різних асортиментних груп, або спеціалізуватися на виготовленні верхнього одягу, чоловічого чи жіночого, виробів зі шкіри або хутра.

Сучасний кравець повинен бути високорозвиненою людиною, технічно грамотним фахівцем, який вміє самостійно вирішувати поточні виробничі завдання.

Саме підготовку таких фахівців – кваліфікованих робітників з професіїї «кравець» – здійснює заклад професійної освіти!

Обирай професію , яка буде актуальною завжди!

Розпочався місячник «Стоп булінг».

В рамках  запровадженого соціально-реабілітаційного проєкту «Життєвий  простір без булінгу -365!» , розпочався місячник «Стоп булінг». 

 Відкрив місячник цикл профілактичних занять з елементами тренінгу щодо моделювання конфліктних ситуацій.

  Учасники тренінгу, який провела соціальний педагог Тетяна АФАНАСЬЄВА, підвищили рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та насильства, сформували уявлення про поняття:”булінг”, “цькування”,обговорили шляхи конструктивного вирішення конфліктних ситуацій та  створили плакати соціальної реклами з профілактики конфліктних ситуацій.

«ВОНИ ПОМИРАЛИ, ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА» – УРОК ІСТОРИЧНОЇ ПАМ’ЯТІ ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого 2014 року Україна прощалася із загиблими на Майдані героями України, що віддали своє життя за ідеали демократії. Щорічно цей день згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року відзначається Днем вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Здобувачі освіти, що завітали в цей день до бібліотеки, згадали хронологію подій 7-річної давності, віддали шану тим, хто “положив серце й душу за нашу свободу”, а ще вшанували тих батьків, які ніколи не дочекаються сина; ту дружину, яка ніколи більше не зможе обійняти свого чоловіка; ту дитину, яка вже ніколи не побачить батьківської посмішки.
Хай палають свічки пам’яті загиблим героям Небесної Сотні у наших серцях. Дякуємо Героям України! Вони назавжди залишаться у наших серцях…

Підсумки Акції до Міжнародного дня дарування книг

Велику увагу книзі і читанню приділяють відомі педагоги, психологи, бібліотекознавці. Найбільш повно значення книги  відображено у спадщині В.О. Сухомлинського. Одне з його найвлучніших висловлювань: «Розумна, натхненна книжка нерідко вирішує долю людини». Щоб знайти ту свою, єдину книжку, яка стане надійним помічником і, можливо, навіть другом, в якій можна знайти відповіді на складні життєві питання, треба багато перечитати. Надійним помічником у цьому є саме бібліотека.

Саме для поповнення бібліотечного фонду актуальною, затребуваною літературою та з нагоди Дня дарування книжок, що відзначається 14 лютого, в Центрі протягом двох місяців проходила Акція «Підтримай бібліотеку».

В ході Акції зібрано 110 примірників художньої, методичної, галузевої літератури та літератури з професійної підготовки.

В бібліотеці відбулося підведення підсумків Акції, відзначення найактивніших її учасників.

 

Державна кваліфікаційна атестація з професії «Кравець»

Проведено Державну кваліфікаційну  атестацію у групі № 2-01, професія “Кравець”.

Здобувачі освіти  представили на розгляд  комісії пробні кваліфікаційні та  письмові екзаменаційні роботи. Всі здобувачі освіти успішно склали випускний іспит та отримали кваліфікацію – кравець 4 розряду.

Вітаємо!

Бажаємо випускникам -2021 рухатися  завжди за своєю мрією і не відступати, знайти щастя в житті і не пропустити його. Успіху вам на складному, але дуже цікавому життєвому шляху!

Проведено протипожежне тренування

З метою посилення протипожежного режиму,  відпрацювання у учасників освітнього процесу навичок і здатності самостійно, швидко і безпомилково орієнтуватися в ситуації при виникненні пожежі, визначати вирішальний напрям дій і вжиття заходів із запобігання та ліквідації пожежі,  в закладі освіти проведено тренування з евакуації учасників освітнього процесу та інструктажі з пожежної безпеки. 

 

“Скажи наркотикам – НІ!”. Заходи з профілактики вживання шкідливих речовин

 

 

З метою  пропагування здорового способу життя, формування у здобувачів освіти  негативного ставлення до  вживання шкідливих речовин, обізнаності щодо негативного впливу  наркотиків на організм людини, в групах І,ІІ та ІІІ курсів проведено виховні заходи за єдиною темою “Скажи наркотикам – НІ!” .

Підлітки дізналися про негативний вплив на життя людини шкідливих звичок, мотивувалися до ведення здорового способу життя та безпечних способів поведінки, разом шукали шляхи уникнення залежностей, власноруч створювали профілактичні листівки.

Також, здобувачі освіти переглянули відео матеріали профілактичного спрямуваннята взяли  активну участь  в обговоренні проблемного питання, ділились власними знаннями про наслідки вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління.

Успішна участь у фотовиставці “Україна – це ми”

Здобувачі освіти  Центру взяли активну участь  у фотовиставці, присвяченій  дню Соборності  України   “Україна – це ми”, що проводив Харківський державний будинок художньої та технічної творчості. Фотоаматори залюбки    представили власні тематичні  світлини .

Фото  здобувачів освіти групи №2-01   Софії АНДРОСОВОЇ “Свята Гора. Минуле та сучасне” та  Ангеліни ТИХОНОВОЇ “Моя полонина” Були відзначені грамотами оргкомітету виставки.

Вітаємо!