Профорієнтаційна робота

       Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Впродовж всього навчального року в усіх школах Новобаварського і  Холодногірського районів Харкова, а також в інших школах нашого міста і області ведеться робота з презентації закладу та  інформування учнів про їх можливості, перспективи у подальшому житті при отриманні професій в нашому закладі освіти.  Під час проведення Дня відкритих дверей проводяться  екскурсії для учнів 9-11 класів з презентацією професій:

 • Кравець;
 • Кравець; закрійник;
 • Кушнір-розкріник; кравець;
 • Перукар (перукар-модельєр);
 • Кухар-кондитер
 • Швачка.

і проведенням майстер-класів

Розроблений комплект агітаційного та рекламного матеріалу розрахований на учнівську молодь та їх батьків, в яких йдеться про професії, які можна отримати закладі освіти, які документи необхідні для вступу, де знаходиться приймальна комісія та часи її роботи.

Вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше — перед собою. І тут найважливіше — не схибити.

 Відповідно плану  профорієнтаційної роботи в Центрі  пройшов День відкритих дверей.

 Цей традиційний захід завжди є визначною подією для закладу освіти, абітурієнтів та їх батьків, адже після змістовного відвідування Центру багато випускників шкіл  визначаються із відповіддю на життєво важливе запитання «Де навчатися після закінчення школи? Яку професію обрати?».

В цей день заклад освіти відвідали більше 500 учнів випускних класів шкіл Новобаварського та Холодногірського району міста Харкова .

Для гостей та батьків майбутніх вступників була проведена екскурсія по закладу освіти, підготовлені та проведені майстер – класи з професій «Кушнір-розкріник» «Кравець» «Кухар;кондитер», учні переглянули презентаціїю про життя Центру, про заходи, які проводяться у нашому закладі. Велику зацікавленість школярів викликала можливість самостійно попрацювати на швейному обладнанні в майстернях та прикрасити смаколики до дня святого Валентина.

Сподіваємось, після цього заходу чимала кількість школярів вирішила поступити на навчання саме в  наш заклад професійної освіти.

 А нам залишається лише сказати :

«Ласкаво просимо!»

 • Активними учасниками  профорієнтаційних заходів є  учні  осередку «Професійна варта». Учасники “Професійної варти”,  учні групи №21 з професії “кушнір-розкрійник;кравець” разом зі своїм майстром виробничого навчання Тузко Т.С. завітали до Харківської спеціальної школи №2 де провели   майстер-клас з пошиву гольниці “Капелюшок” та ознайомили школярів зі своєю професією
 • Відповідно до плану спільних заходів закладу професійної освіти і Харківської гімназії №65 та з метою активізації профорієнтаційної роботи, старшим майстром Панченко З.В. був проведений майстер – клас з виготовлення українського оберегу  «Зерновуха» для учнів дев’ятого  класу.
 • Учні  та педагогічні працівники закладу професійної освіти взяли участь у проведенні  VII Фестивалю «Гордість і надія Новобаварського району», присвяченого Дню захисту дітей,  який пройшов в парку ім. Квітки-Основ’яненка у Новобаварського районі міста Харкова. Зокрема, на мальовничих алеях парку представники нашого Центру проводили  профорієнційну роботу та залучали  всіх охочих  до проведення майстер-класів з професій , за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників .

 

 • Педагогічні працівники регіонального центру взяли участь у виїзних профорієнтаційних акціях під загальним гаслом  “Професія твоєї мрії”, що  були організовані Харківським обласним  центром зайнятості у Барвенківському, Зачепилівському і Лозівському районах Харківської області .
 • З метою активізації профорієнтаційної роботи і презентації нашого навчального закладу, учні з професій «кушнір-розкрійник; кравець» і «перукар(перукар-модельєр)» разом з майстрами виробничого навчання Тузко Т.С. і Филипповською К.В. відвідали ЗОШ № 2 та № 4 м. Люботина і Люботинську гімназію №1, де провели консультативні бесіди «Професії, які можна здобути, навчаючись в центрі» і майстер – класи для випускників цих навчальних закладів

 

 

 •     Школярі міста Харкова і Харківської області наочно ознайомились з професіями, які можна отримати, навчаючись в нашому навчальному закладі. Найактивніші учасники заходу виявили бажання взяти участь в проведенні майстер-класів з професій «кушнір – розкрійник; кравець» та «кухар; кондитер».

 

 • Здавна повелося в Україні, що, зібравши багатий урожай, їхали люди на ярмарок, везли те, що самі виростили, самі приготували. Чого тільки не було на тих ярмарках!

З метою професійної орієнтації, учні і педагоги нашого навчального закладу взяли участь  у осінньому ярмарку, що пройшов  у ЗОШ № 54 міста Харкова і видався багатим і різнобарвним.

Для всіх охочих були  проведені майстер –класи  з професій «кравець » та «кушнір;розкрійник». Маленьких красунь зачарувала   майстерність наших учнів з професії «перукар».

 

Викладачем Кузуб Т.В. проведено профорієнтаційну роботу з учнями випускних класів Варварівської і Різниківської шкіл Вовчанського району. Потенційні абітурієнти змогли поспілкуватись з представником нашого закладу освіти, дізнались про професії , за якими навчаються в регіональному центрі, умови вступу та навчання.