29 жовтня 2024 року, Верховна Рада України підтримала проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року». Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти й проведення вступної кампанії до закладів вищої та фахової передвищої освіти.
Відповідно до законопроєкту, здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України, як і минулого року, буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4 навчальних предметів, 3 з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а 1 — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Хоча модель НМТ 2024 року і буде збережено, однак у 2025 році заплановано деякі зміни. Так, у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс, тож відтепер потенційним учасникам, окрім питань, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. (розділи 6–32 Програми), варто підготуватися і з інших тем.
Міністерство освіти і науки визначило дати проведення національного мультипредметного тесту в 2025 році.
Вступні іспити до закладів вищої освіти у форматі зовнішнього незалежного оцінювання будуть проведені з 14 травня до 25 липня.
Під час іспиту учасник буде виконувати тести з 4 предметів, три з яких є обов’язковими для всіх вступників (українська мова, математика та історія України), а четвертий предмет учасник НМТ обиратиме самостійно з переліку предметів: українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова.
Формат НМТ залишається незмінним, тобто спочатку протягом 120 хвилин учасники НМТ будуть виконувати тести з української мови та математики, а після 20-хвилинної перерви продовжать тест, виконуючи завдання з історії України та предмета за вибором.