Monthly Archives: Березень 2021

Відбулися кваліфікаційні пробні роботи з професії “Кухар” в online режимі.

У надзвичайно непростих умовах карантину, здобувачі освіти разом з педагогами Центру демонструють свої вміння і навички адаптуватися до змін, разом приймати правильні рішення. Продовжуючи розширювати свої знання та вдосконалювати навички дистанційного навчання, учасники освітнього процесу набули нового унікального досвіду – як проводити іспит в online режимі.

 В групі № 02 дистанційно, за допомогою платформи zoom, відбулися кваліфікаційні пробні роботи з професії Кухар 3 розряду. Здобувачі освіти  представили он-лайн технологію приготування смачних страв та результати своєї праці .

Даруйте близьким весняне тепло

 З метою формування екологічної свідомості, стійкої потреби власного дотримання екологічних принципів природокористування, створення умов для творчого саморозвитку здобувачів освіти, усвідомлення особистої відповідальності за наслідки безвідповідального споживання та виробництва, сприяння розвитку власного творчого потенціалу та креативного мислення, організації змістовного дозвілля молоді, керуючись основними положеннями та принципами відповідального споживання та виробництва (12 Ціль сталого розвитку), сутністю поняття «апсайклінг», в бібліотеці Центру створена «Творча майстерня «Час експериментів»».

Згідно затвердженої програми відбувся перший захід – виготовлення кошика з квітами з паперових яєчних лотків. Результат творчої роботи здобувачів освіти прикрашатиме фотозону бібліотеки та створюватиме весняний настрій користувачам.

Тиждень батьківських зборів «Ми – одна родина»

«Ми – одна родина» – під таким гаслом у закладі професійної освіти  проводиться  тиждень батьківських зборів, які проходитимуть  в режимі онлайн з використанням можливостей платформи Zoom. Порядок денний зборів містить у собі важливі питання стану освітнього процесу в групі, організації та проведення ДПА і ЗНО 2021, працевлаштування випускників.

Розпочали тиждень батьківські збори в групі № 33 , професія «кухар; кондитер».   

Така співпраця сім’ї та закладу професійної освіти  дуже корисна, адже батьки мають змогу краще оцінити рівень знань своїх дітей,  поставити керівникам групи актуальні запитання, обговорити особливості дистанційного навчання та дистанційної комунікації, організацію закінчення навчального року.

УЧАСТЬ В АУКЦІОНІ ПЕДАГОГІЧНИХ ІДЕЙ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ ГУРТОЖИТКІВ ЗП(ПТ)О

17 березня 2021 року відбулася обласна методична секція для вихователів гуртожитків закладів професійної (професійно-технічної) освіти у формі аукціону педагогічних ідей за темою: «Організація виховної роботи з учнівською молоддю ЗП(ПТ)О в умовах гуртожитку: виклики сьогодення».

У заході,  в якості спікера, взяла участь вихователь гуртожитку Наталія ФЕНДРИКОВА , яка представила на розгляд колег досвід створення та функціонування в гуртожитку молодіжного клубу «Між нами дівчатами».

Учасники аукціону педагогічних ідей обмінялись досвідом роботи та мали можливість опанувати низку сучасних різноманітних педагогічних ідей щодо оновлення та удосконалення виховної роботи в умовах карантину.Захід проведено в режимі он-лайн  за допомогою платформи ZOOM. У роботі секції взяли участь 35 осіб.

Клуб за інтересами “Між нами дівчатами”: спілкуючись розвиваємося

В закладі професійної освіти створені всі умови для успішної соціалізації здобувачів освіти.

Особливе значення в забезпеченні комплексності та нерозривності освітнього процесу  є виховна робота в гуртожитку, який  його мешканці називають  своїм другим домом  .

Психологи стверджують, що позитивні емоції – така ж необхідна для людини річ, як фізіологічні потреби чи відчуття безпеки. Саме таким місцем для неформальних контактів з однолітками, творчої самореалізації ,відвертих розмов про найважливіше в житті – здоров’я, кохання , народження сім’ї та дитини- є  соціальна платформа клуб за інтересам «Між нами, дівчатами», що  функціонує за активної участі учнівської ради гуртожитку.

 Дівчата активно відзначають календарні та церковні свята, проводять диспути та концерти, організовують екскурсійні міні -тури  для іногородніх «Знайомтесь- це наш Харків».

Участь в роботі клубу сприяє формуванню ціннісних установок в побутовій та соціальній сфері, підвищенню культурного рівня та самореалізації особистості.

Заходи до вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка«Нас єднають думи Кобзаря»

У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.
Тебе своїм сучасником звемо.

(В.Симоненко)

Тарас Шевченко – син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність.

З нагоди відзначення дня народження великого поета, викладачем української мови та літератури Тетяною ТОМАХ була проведена літературна вікторина «Незабутній Шевченко», учасники якої відкрили для себе нові сторінки з життя Кобзаря українського народу та мали змогу висловити власні думки, цитуючи його твори.
У бібліотеці закладу біблотекарем Тетяною БАКУМЕНКО була підготовлена книжкова виставка-панорама «Доля осяяна талантом» та перегляд відеофільму «Тарас Шевченко. Ідентифікація»

День відкритих дверей

Відповідно плану  профорієнтаційної роботи, в закладі професійної освіти  проведено  день відкритих дверей. До Центру  завітали більше 100 здобувачів освіти випускних класів міста Харкова та Харківської області,  щоб особисто познайомитися з можливостями отримання сучасних професії.

Центр професійної освіти презентували гостяму часники об’єднання «Професійна варта» .   В рамках профорієнтаційного заходу були проведені  професіографічні екскурсії та майстер- класи,  презентовані  учнівські  відео проєкти   «Моя професія- моя гордість – моє майбутнє»;