ДОРОГА ЖИТТЯ
КРОКИ ДО ПЕРЕМОГИ
ІСТОРІЇ З ЖИТТЯ
ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ
ми
Здобувачі освіти
Педагоги
ІСТОРІЯ НАШОГО ЦЕНТРУ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Лютий 2022 року
Як і в інших закладах перші години та дні повномасштабного вторгнення супроводжувались панікою, хаосом та проблемами, які почались одна за одною. Адміністрація була на місці, працівники почали евакуйовуватись за власними планами чи потребами, а заклад освіти хтось мав охороняти, організовувати навчальний процес. Усі працівники знали технології організації дистанційного навчального процесу і змогли швидко адаптуватись та організувати повноцінне он-лайн навчання.
Однак, виникли питання, з якими колектив не зустрічався. Частина працівників, робота яких була потрібна саме на території училища – виїхали за межі Харкова чи України. Частина працівників, які залишились та хотіли працювати – втратили можливість виконувати свої обов`язки, бо їх робота була пов`язана з обслуговуванням учнів: бібліотека, харчоблок тощо… Ці питання оперативно керівництво закладу вирішило, видавши відповідні накази по Центру, організувавши роботу з функціонування закладу шляхом переведення працівників, які залишились в Харкові, на вакантні посади. Перший місяць у навчальному корпусі працювали сторожі Наталія Ємельянова, Галина Новікова, Тетяна Сиза, Віра Коробка.
Березень 2022 року
02.03.2022 року корпус за адресою м. Харків, вул. Селянська, буд. 84 став мішенню для двох авіаційних бомбових ударів, які відбулись у різний час упродовж доби. Будівля зруйнована вщент, пожежа, хаос і не зовсім зрозуміло як діяти. На щастя, ніхто з персоналу закладу освіти не постраждав.
Квітень 2022 року
Прихисток у гуртожитку Центру знайшли евакуйовані мешканці Руської Лозової.Під керівництвом працівників адміністрації Новобаварського району колектив закладу швидко адаптувався до ситуації та активно розпочав волонтерську діяльність. Комендант гуртожитку Раїса Клімова опікувалась поселенням, дотриманням належного стану у приміщеннях загального користування. Керівник Ніна Ткаченко та заступник директора Олена Гречана організували приготування гарячих обідів та харчування ВПО (готували їжу Світлана Смірнова, Тетяна Сиза), стрижки волосся (виконувала Наталія Логвін), дитячу кімнату та дозвілля у вигляді спортивних ігор (чергував Анатолій Магніцький).
Травень 2022 року
До Дня Вишиванки в закладі освіти для тимчасово переміщених осіб був проведений творчий захід, організований благодійним фондом «Станція Харків» за підтримки адміністрації Новобаварського району. Малеча і дорослі із задоволенням вдягли українські вишиванки, на яких яскравими нитками розцвіли маки та барвінки, активно створювали патріотичні плакати та завзято підтримували виконавців української пісні.
Вересень 2023 року
У гуртожитку організоване місце компактного проживання ВПО. Люди приїздили та полишали місце проживання, але тепло взаємовідносин залишається з ними надовго. Гуртожиток облаштували благодійно наданою технікою, організували теплу домашню атмосферу, облаштували місце відпочинку та психологічну допомогу. Допомагаємо з ремонтом одягу, надаємо перукарські послуги, випікаємо смаколики. Психологи територіального центру надання соціальних послуг Новобаварського району міста Харкова проводять психологічні заняття з внутрішньо переміщеними особами з Вовчанська та Куп’янська. Профілактична психологічна допомога є найефективнішим засобом попередження негативного впливу тяжкої психічної травми на психічне здоров’я людини. Події, які пережили люди, показали необхідність психологічної допомоги як окремим дорослим так і цілим соціальним групам. Метою заходів є зменшення соціальної напруги, соціалізація та спільно проведений час.
Червень 2024 року
Знову біда. Внаслідок обстрілу агресора частково зруйнована будівля навчального корпусу за адресою просп-т Любові Малої 30. Повністю зруйнована стіна і запасна сходова клітина від першого по третій поверх, вибиті вікна загальною площею 300 кв.м., повністю знищено 28 дверей, зруйновані перекриття, стіни, підвіконня, наявні осколкові пробоїни.
Силами освітян під керівництвом адміністрації та управління освіти Новобаварського району, ліквідовано завали, вивезено сміття. Працівники поліції, ДСНС, ЖКХ оперативно виконати всі необхідні дії, оформили документально. Благодійні організації «Проліска», «Я врятований», «Добробат» та інші надали посильну допомогу для закриття контурів плитами OSB. Разом з фахівцями активно працювали над усуненням наслідків ворожого обстрілу керівник Світлана Нечіпор, заступники директора Олена Гречана і Ольга Маринка-Сиромятнікова, методист Людмила Мелешкова, соціальний педагог Тетяна Афанасьєва, викладачі Анатолій Біда, Тетяна Одерій, Алла Шарикіна, Анатолій Магніцький, Наталія Пашнєва, Оксана Гончарова, Олена Ленівенко, майстри виробничого навчання Світлана Смірнова, Юлія Ольховська, Олена Фоміна, Людмила Степаніщева, комірник Клавдія Мотлохова та інші.
Необхідно було відновлювати водогін, каналізацію, мережу електроенергії та інтернету, організовувати робочі місця для працівників, забезпечити належне функціонування закладу освіти в складних умовах руйнувань, виконувати ремонтні роботи. До 1 вересня 2024 року силами працівників та членів їх родин було повністю відновлено перший поверх, поремонтовано двері другого та третього поверху навчального корпусу.
Розпочався навчальний рік, і знову позитивний настрій зіпсувала руйнація навчального корпусу за адресою пров. Рижівський 7, яка відбулась 27 жовтня 2024 року. Зруйнована покрівля, знищено та пошкоджено 54 вікна та 11 дверей корпусу.
Знову мобілізація зусиль колективу для прибирання. БО «Проліска» надала допомогу у вигляді плит OSB. Працівники Харківспецбуд, викладач Олексій Бєрєснєв та сторож Олександр Шевченко працювали над закриттям контурів. Активні працівники (Людмила Мелешкова, Зоя Панченко, Наталія Молчанова, Олена Коваленко, Юлія Ольховська, Світлана Сумцова-Лоскутова, Анатолій Магніцький та інші) упродовж кількох тижнів наводили лад у приміщенні.
За тисячами військових на фронті стоїть армія волонтерів, яка допомагає у забезпеченні бійців практично всім необхідним. Посильну частку в цей животворний потік підтримки і допомоги нашим героям – воїнам, захисникам України, що несуть нелегку службу, для тих, хто кожен день чує свист куль і снарядів, бачить смерть своїх друзів і захищає нас, даруючи нам мирне небо над головою, вносять працівники закладу та здобувачі освіти з волонтерського об’єднання «Ми поруч!».
Попереду ще багато роботи, але заклад освіти функціонує повноцінно, працює активніше та з великим натхненням, для перемоги. З метою посилення роботи закладу освіти щодо національно-патріотичного виховання і формування свідомої особистості – було створено електронний музей «Кроки до Перемоги», який розташовано за посиланням