Category Archives: Без рубрики

Заклад нагороджено золотою медаллю XIV міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2023»

17-19 травня 2023 року , за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», відбулась  головна подія освітньої сфери України – Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2023» .

Мета проведення виставки – об’єднати заклади освіти в найскладніший для України час повномасштабної війни та продемонструвати їх потенціал, презентувати освітні й наукові інновації, проєкти щодо модернізації змісту освіти, ефективні технології професійного розвитку педагога, сучасні підходи, які сприяють вихованню громадянина-патріота, українця з демократичними поглядами й загальнолюдськими цінностями.

За результатами участі у виставці заклад професійної освіти нагороджено:

 Золотою медаллю в номінації «Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану та перспективні напрями її оновлення для розбудови повоєнної економіки»

Дипломом «За презентацію досягнень і активну діяльність із підвищення якості національної системи освіти »

Сертифікати виставки за перемогу в конкурсі з тематичної номінації : “Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану та перспективні напрями її оновлення для розбудови повоєнної економіки”, отримали педагогічні працівники закладу — учасники авторської творчої групи.

Круглий стіл на тему”Вистояли. Переможемо. Відбудуємо” за участі обласних асоціацій Всеукраїнської асоціація працівників професійно-технічної освіти

25 травня у рамках Тижня профтехосвіти Всеукраїнською асоціацією працівників професійно-технічної освіти проведено круглий стіл на тему “Вистояли. Переможемо. Відбудуємо”, присвяченому вкладу професійної освіти у Перемогу.
 
У роботі круглого столу взяла участь директор закладу Ніна Григорівна ТКАЧЕНКО, яка представила роботу закладів професійної освіти Харківщини у нелегкий воєнний час та внесок профтехосвітян  у загальну справу  Перемоги України. 
 

Проведено вебінар в рамках заходів регіонального рівня Всеукраїнського тижня професійної освіти

Педагогічними працівниками закладу професійної освіти проведено вебінар «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» в рамках заходів регіонального рівня Всеукраїнського тижня професійної освіти.

У ході вебінару педагоги представили доповіді з означеної теми:

“Основні аспекти формування навичок soft skills у конкурентоспроможного робітника ХХІ століття”, Ткаченко Ніна Григорівнадиректор закладу

“Ефективні методики  впровадження інноваційних технологій навчання майбутніх кваліфікованих робітників : логістичний аспект” , Ленівенко Олена Олексіївна, викладач професійно-теоретичної підготовки;

“Метод воркшопів , як засіб формування навичок  аналітичного мислення та інновацій  у виробничій діяльності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О” Ольховська Юлія Василівна, майстер виробничого навчання;

“Ефективне використання кадрової логістики як передумова  формування навичок аналітичного мислення здобувачів освіти  при  підготовці конкурентоспроможних фахівців” Панченко Зоя Віталіївна, старший майстер

Метод портфоліо як оригінальний засіб створення сприятливо-стимулюючих умов індивідуального прогресу здобувачів освіти у динаміці розвитку навичок soft skillsЛогвін  Наталія Сергіївна, майстер виробничого навчання

“Soft skills та можливість забезпечити безпеку і впевненість в собі.”  Наталія Максимівна Яловенко , заступник директора з навчально-виховної роботи 

“Використання техніки майндмепінгу як засобу розвитку креативності здобувачів освіти при створені творчих, практико
орієнтованих проектів (з досвіду роботи)” Одерій Тетяна Вікторівна, викладач суспільних дисциплін

Участь у «Defile-professional» в рамках Фестивалю науки в Україні

В ході проведення тижня професійної освіти в Україні, заклад освіти взяв участь у  Фестивалі науки «2023 рік – Європейський рік умінь і навичок» за програмою «Defile-professional» науково -освітнього альянсу «Soft skills- навички успішності »  та представив  роботи педагогів за темами :

 «Методичний брендбук «soft skills» – ключові активи досягнення поставлених цілей»

«Використання техніки майндмепінгу як засобу розвитку креативності, емоційного інтелекту, комунікативності здобувачів освіти при створенні творчих, практико-орієнтованих проєктів (з досвіду роботи)»

Вітаємо призера конкурсу “Молода людина року 2023”!

Альона ІЩУК , здобувач освіти групи №21 з професії “кравець” посіла ІІ місце  у конкурсі “Молода людина року 2023”(І етап)  і була відзначена   грамотою голови  Новобаварського району та кубком  Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Молоді, успішні та амбіційні. Талановита молодь Харкова вже 23-й рік поспіль бере участь у конкурсі “Молода людина року”.  Всі ці роки він проводився з благородною метою – підтримка обдарованої і талановитої молоді, заохочення значущих досягнень молоді у різних сферах суспільного життя, нагородження кращих молодих фахівців в області виробничої, навчальної, управлінської, громадської і творчої діяльності.

Дякуємо організаторам конкурсу за створення умов,  що сприяють мотивації молодої людини  до розвитку та її впевненості у майбутніх перемогах! 

День пам’яті та примирення 8 травня 2023

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф. 

В рамках відзначення цієї дати в закладі освіти проведені відповідні заходи    за єдиною темою :«Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війн твоє життя, людино!» 

Міжнародний день протидії БУЛІНГУ

Міжнародний день протидії БУЛІНГУ відзначається у всьому світі  4 травня.Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих промов, фізичної розправі тощо. Це явище може мати різні форми та виявлятися в різних ситуаціях.
В рамках реалізації соціально-реабілітаційного  проєкту «Життєвий  простір без булінгу -365!», з  метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі,  в закладі освіти пройшов   Тиждень протидії булінгу, у рамках якого було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів.

В групі №31 викладачем Тетяною ОДЕРІЙ проведено виховний захід з елементами тренінгу  «Життя без чорних смуг. Скажи булінгу-ні” . Класний керівник групи №1 Ольга ІВАЩЕНКО провела бесіду «Кібербулінг . Правила безпечної поведінки». Здобувачі освіти груп №№21, 01,02 взяли участь у онлайн тренінгу «Вирішення конфліктних ситуацій. Запобігати цькуванню».

 Здобувачі освіти групи №22  спільно за допомогою дошки padlet створили електронну пам’ятку ” Будь людиною.”

Участь у роботі круглого столу “Soft skills як інструмент можливостей та розвитку” у ході роботи Міжнародної онлайн виставки «Освіта та кар’єра – 2023»

Педагогічні працівники ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» презентували свій педагогічний досвід під час проведення круглого столу “Soft skills як інструмент можливостей та розвитку” у ході роботи Міжнародної онлайн виставки «Освіта та кар’єра – 2023»:

Ткаченко Ніна Григорівна, директор закладу, тема виступу: “Практика формування навичок успішності при підготовці кваліфікованого фахівця” ;

Яловенко Наталія Максимівна, заступник директора з навчально- виховної роботи, тема виступу: “Soft skills та можливість забезпечити безпеку і впевненість в собі”

Відбулися збори трудового колективу

В закладі професійної освіти відбулися загальні збори трудового колективу, на яких заслухали звіт директора Ткаченко Ніни Григорівни про виконання умов контракту. За результатами голосування робота директора за звітний період одноголосно визнана задовільною.

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі . Безпечне та здорове робоче середовище як основний принцип і основне право у світі праці

28 квітня Україна відзначає Всесвітній день охорони праці, який в у 2023 році проходить за темою “Безпечне та здорове робоче середовище як основний принцип і основне право у світі праці

Кожного року заклад професійної освіти долучається до цієї дати з відповідними заходами, але з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення і це  перш за все збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу. В умовах воєнного стану заклад освіти   функціонує, незважаючи на щоденні ризики для працівників.

З метою забезпечення безпеки добувачів освіти , навчання проводиться у дистанційній формі,   методичні матеріали з охорони праці та безпеки життєдіяльності ( інструкції, пам’ятки, алгоритм дій на випадок сигналу «Повітряна тривога») розміщені на відповідній сторінці закладу освіти.

Керуючись Кодексом цивільного захисту та  Положенням єдиної  системи  цивільного захисту, в закладі освіти з метою запобігання потенційним загрозам, які можуть бути спричинені в умовах бойових дій, артилерійських обстрілів, загрози ракетно-бомбових ударів було обладнано найпростіше укриття в підвальному приміщенні, де при оголошенні сигналу «Повітряна тривога», працівники, відповідно схемам евакуації,  направляються до укриття.

На першому поверсі навчального корпусу  організовано пункт обігріву в холодний період, обладнаний всім необхідним.

Праця та навчання в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно-небезпечних чинників, тому необхідно  неухильно  дотримуватися всім учасникам освітнього процесу  правил безпеки  на робочих місцях, в побуті, на вулиці, транспорті, адже ми українці й повинні тримати стрій аби Україна продовжувала жити, навчатися, працювати та виборювати перемогу.