Monthly Archives: Листопад 2020

«Голодомор – біль душі і пам’ять серця».До 87-і річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором.

Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

Напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій 87-й річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, в групах пройшли години  і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».

 Здобувачі освіти  читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглядали просвітницькі ролики  Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Повстання проти голоду», презентували власні листівки, присвячені  тим трагічним подіям. Ці виховні години запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання невинним жертвам. Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої України. Для того, щоб таким трагедіям не було місця в житті народу, ми повинні знати і пам’ятати про них.

 28 листопада закликаємо кожну українську сім’ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».  

Тиждень пам’яті і скорботи

У закладі професійної освіти розпочався  Тиждень пам’яті  і скорботи ,упродовж якого проводитимуться заходи , спрямовані на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті жертв Голодомору.

Метою  цих заходів   є   формування у здобувачів освіти ціннісного ставлення до України; розвиток в молодих українцях почуття національної самосвідомості та громадянської активності.

До Дня Гідності та Свободи – однієї із знакових дат в історії України, здобувачі освіти групи № 33  взяли участь у виховному заході  «Україна – країна нескорених!».

 Класний керівник  Ольга ІВАЩЕНКО розповіла учасникам он -лайн заходу про події листопаду 2013 – лютого 2014 років. Здобувачам освіти були продемонстровані тематичні відеоматеріали, надана інформація про часи доленосних подій в Україні, коли українці постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ

На заклик МОН України та ЮНІСЕФ з нагоди святкування річниці Конвенції ООН про права дитини бібліотека Центру долучилася до всеукраїнської ініціативи і для здобувачів освіти було проведено “НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ” про права дитини та глобальні цілі розвитку.

Шанувати рідну мову – шанувати себе.Участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності

Здобувачі освіти та педагогічні працівники закладу професійної освіти взяли участь у 20-му Всеукраїнському диктанті національної єдності , для якого в цьому році була обрана тема: «Виклики книжкової ери».

Традиційно ця подія, приурочена до Дня української писемності та мови, об’єднує тисячі українців в усьому світі.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

На жаль, ми почали менш грамотно писати. Коли набираємо текст на комп’ютері, програма автоматично виправляє помилки. Коли листуємося в месенджері, пропускаємо коми та інші знаки. Насправді, писати грамотно і правильно – це патріотично, шляхетно і красиво.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка дає можливість  всім учасникам  протестувати свої знання та  підтримати рідну мову.

Мовознавча віртуальна подорож “Квітни, мово наша рідна!” до Дня української писемності та мови

Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

В Україні, починаючи з  листопада 1997 р.,  згідно Указу Президента України встановлено  День української писемності та мови, який відзначають  щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Здобувачі освіти групи №1, разом з класним керівником Тетяною ОДЕРІЙ, вирушили у мовознавчу віртуальну подорож, присвячену Дню української писемності та мови, під час якої мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Фото челендж “Колір настрою- осінній”

Осіння пора! Як заворожує вона своєю красою.

З дерев повільно опадає останнє листя, наче пофарбоване чарівним пензлем у жовтогарячий колір.

Осіння природа змінюється дуже швидко та вже за тиждень все може виглядати по-іншому. Скільки триватиме найкрасивіша пора року — залежить від погоди.

«Золота осінь — це найкраща пора року, щоб насолодитися всією красою природи», так вирішили здобувачі освіти групи №2 , які залюбки взяли участь  у фото челенджі «Колір настрою – осінній»,   епіграфом до якого послугували вірші Ліни Костенко :

         Красива осінь вишиває клени

Червоним, жовтим, срібним, золотим.

А листя просить: – Виший нас зеленим!

Ми ще побудем, ще не облетим.

А листя просить: – Дай нам тої втіхи!

Сади прекрасні, роси – як вино.

Ворони п’ють надкльовані горіхи.

 А що їм, чорним? Чорним все одно…

Захід мав на меті навчити молоду людину   бачити красу рідної землі та відчути себе частинкою природи .

Тож навіть під час дистанційного навчання  можна дбати про свій  культурний розвиток та знайти час для насолоди осінніми краєвидами.

Онлайн-марафон «Будьмо здорові!»

 З метою покращення емоційного стану та популяризації здорового способу життя, особливо в умовах поширення COVID-19, в групі №34 відбувся онлайн-марафон «Будьмо здорові!»

Щодня учасники отримували індивідуальні челенджі (виклики), на тему здорового способу життя, які допомагали «прокачати» здоров’я та провести вільний час із користю.

Завдання відповідали 5 темам: раціональне харчування, фізична активність, репродуктивне здоров’я, психічне здоров’я та профілактика COVID-19.

Після проходження  кожного челенджу, учасники завантажували свої фото(відео або скріншоти), як підтвердження виконання .