Monthly Archives: Грудень 2024

EduBiz: інноваційне стажуванні для керівників та викладачів ЗП(ПТ)О в Україні

        Представники ДНЗ “Регіональний центр ПО швейного виробництва та сфери послуг Харківської області” взяли участь у EduBiz: інноваційному стажуванні для керівників та викладачів ЗП(ПТ)О в Україні, що реалізовується громадською організацією «Я І МОЯ ШКОЛА» за підтримки до проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
        Особлива увага приділена сучасному ринку праці в Україні, його актуальним викликам.

Велика вдячність організаторам за можливість комунікації працівників закладів ЗП(ПО)О, БІЗНЕСУ І ГРОМАДИ.

Державна кваліфікаційна атестація

        20.12.2024  проведено ДКА в групі К-4 для слухачів, які пройшли перепідготовку за вечірньою дистанційною формою навчання на базі навчально-практичного центру та опанували професійну кваліфікацію кравця 2-го розряду. Навчання здійснювалось з 16.09.2024 по 20.12.2024. 

        Слухачі представили свої пробні кваліфікаційні роботи (швейні вироби), розповіли технологію їх виготовлення, пройшли тестування.  Юлія ОЛЬХОВСЬКА, майстер виробничого навчання, представила висновки проходження слухачами виробничої практики, роботи кожного слухача  у презентації, слухачі коментували свої роботи, відповідали на запитання.

        Були присутні члени кваліфікаційної комісії визнали відповідність виконаних робіт кваліфікації кравця 2 розряду.

Бажаємо випускникам успіхів, кар’єрного розвитку та самореалізації!

Методична допомога і взаємодопомога для підвищення рівня педагогічної майстерності в сучасних умовах

        19.12.2024  в закладі освіти було проведено семінар «Методична допомога і взаємодопомога для підвищення рівня педагогічної майстерності в сучасних умовах».

        Педагоги поділилися досвідом роботи з підготовки кваліфікованих робітників в сучасних умовах, а саме: особливостями викладання предметів і проведення уроків виробничого навчання в умовах дистанційного навчання, розвитком креативного і формуванням критичного мислення, акцентували увагу на методах подолання освітніх втрат.

Програма семінару

  1. Академічний тьюторинг як ефективний метод у подоланні освітніх втрат  (Шарикіна А.С.)
  2. Використання «доповненої реальності», як засобу формування навичок успішності здобувачів освіти на уроках виробничого навчання в дистанційному форматі (Логвін Н.С.)
  3. Дистанційне навчання під час військового стану на уроці математики (Ожго Л.К.)
  4. Розвиток креативного мислення майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому просторі (Одерій Т.В.)
  5. Формування критичного мислення здобувачів освіти на уроках хімії і біології (Ковальова Є.О.)
  6. Проблемне навчання – складова формування навичок кравців (Пашнєва Н.П.)
  7. Особливості викладання предметів професійно-теоретичної підготовки з професії «Кравець» в умовах дистанційного навчання (Гончарова О.М.)

Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача

        18 грудня 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запоріжжі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача».Під час конференції заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Маринка-Сиромятнікова поділилася досвідом роботи Школи лідерів.
        У своїй доповіді «Діяльність викладача щодо виховання лідерських якостей учнівської молоді» вона розповіла про стратегії виховання лідерства у здобувачів освіти, акцентувала увагу на важливості розвитку ініціативності, відповідальності та самореалізації учнів, презентувала успішні практичні кейси роботи Школи лідерів, які сприяють формуванню у молоді лідерських якостей, підкреслила роль викладача у мотивації учнів до активної участі у громадському та професійному житті.

Школа лідерів

        18 грудня 2024 року в рамках міжрегіонального проєкту “Лідер виховує лідера” в Центрі розпочалася серія навчальних занять для педагогів. Проєкт покликаний сприяти професійному розвитку педагогічних працівників, формуванню їхніх лідерських якостей та вдосконаленню підходів до виховання учнів.
        Під час першого заняття учасники отримали змогу ознайомитися з основними цілями та завданнями проєкту, а також опрацювати сучасні методики розвитку лідерського потенціалу у молоді. Спікер заходу поділилася власним досвідом, акцентуючи увагу на ролі наставника у формуванні нової генерації лідерів.
        Цей проєкт є унікальним майданчиком для обміну досвідом між педагогами з різних регіонів України та спрямований на створення спільноти професіоналів, які здатні впливати на виховання нового покоління активних, відповідальних та цілеспрямованих громадян.

Курси цільового спрямування підвищення кваліфікації

Проведено курси цільового спрямування підвищення кваліфікації педагогічних працівників швейного профілю на базі НПЦ сучасних швейних технологій та дизайну

        Під час проведення курсів цільового спрямування підвищення кваліфікації педагогічних працівників швейного профілю педагоги опанували професійні компетентності: «Оновлення швейних виробів із шкіри та хутра» та «Виготовлення військового одягу».

        Для закріплення матеріалу пропонується за програмою курсів виконати практичну роботу і надіслати фотозвіт  завдання  у  Google Classroom за наданим посиланням. За результатами виконання практичного завдання, педагоги отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.   

Програма курсів цільового призначення з підвищення кваліфікації, педагогів швейного напрямку:

Теоретичний блок:

        Технологічні особливості обробки тактичного одягу для військових (Світлана Володимирівна  НЕЧІПОР, к.пед.н.), викладач-методист

        Оновлення швейних виробів із шкіри та хутра  Зоя Віталіївна ПАНЧЕНКО, викладач вищої категорії.

Практичний блок:

  • Обробка технологічних вузлів тактичного військового одягу
  • Оновлення хутрових виробів та перекрій жіночого хутрового напівпальта у жіночий жилет покритий тканиною.

        Ознайомившись із теоретичним матеріалом, нашими практичними напрацюваннями, для того, щоб отримати сертифікат Ви маєте опрацювати один із вузлів військового тактичного одягу. Сфотографувати етапи роботи та надіслати фотозвіт.

        Зоя ПАНЧЕНКО  керівник навчально-практичного центру, ознайомила із роботою навчально – практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну.

          У навчально – практичному центрі сучасних швейних технологій та дизайну проводимо навчання здобувачів освіти  за професіями швейного напрямку: кравець, кушнір-розкрійник; кравець. Проводимо майстер класи за різними напрямками, знімаємо відео фрагменти для уроків професійно-практичного та професійно-теоретичного навчання.

     З 2023 року проводимо перепідготовку слухачів за ваучерами (за вечірньою формою навчання) з професій кравець і закрійник. Виготовляємо швейні і хутрові вироби- послуги населення. Розробляємо колекції одягу для конкурсів.

Інклюзивна освіта та психосоціальна підтримка здобувачів освіти: від теорії до практики

        17.12.2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся Всеукраїнський вебінар «Інклюзивна освіта та психосоціальна підтримка здобувачів освіти: від теорії до практики». Під час вебінару соціальний педагог Тетяна АФАНАСЬЄВА представила свій досвід та виступила з доповіддю «Психосоціальна підтримка здобувачів освіти: практичні кроки», в якій розкрила свої практичні форми та методи роботи зі здобувачами освіти пільгових категорій.

Фізика і світ

    16.12.2024-20.12.2024  в Центрі  проводиться Предметний тиждень з фізики “Фізика і світ”. У плані проведення тижня інформація про видатних українських фізиків, конкурс сенканів і ребусів, веб- квест “Фізичні явища”, панорама листівок “Візуалізація фізики в професії”. Вся інформація розміщена на сайті “Предметний тиждень з фізики”

    Чекаємо від здобувачів освіти активної участі у заходах предметного тижня


Поетапна кваліфікаційна атестація гр.01 з професії: «Кравець»

       13.12.2024   у Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» проведено  поетапну кваліфікаційну атестацію на рівень професійної кваліфікації: кравець -2 розряду (майстер виробничого навчання – Світлана СУМЦОВА-ЛОСКУТОВА).

        Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи відповідно до професійної кваліфікації. Поетапна кваліфікаційна атестація відбувалася в онлайн-форматі, супроводжувалася презентацією  виконання пробних кваліфікаційних робіт здобувачів освіти, вони також розповідали технологію виготовлення швейних виробів  членам кваліфікаційної комісії.

       Здобувачі освіти виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з предметів професійно-теоретичної підготовки, які розробила викладач Наталія ПАШНЄВА.

        Всім здобувачам освіти присвоєно професійну кваліфікацію – кравець 2 розряду.

EDAR: За лаштунками реальності

    📢 Запрошуємо відвідати інтерактивну виставку “EDAR: За лаштунками реальності”! 🌍

       Шановні здобувачі освіти, батьки та всі охочі! Наш заклад освіти з радістю запрошує вас взяти участь в унікальній виставці, що охоплює сучасні технології доповненої та віртуальної реальності (AR/VR). Ця виставка для дітей від 7 років, підлітків, дорослих дітей та їх батьків.

   🌟 Чим корисна виставка?

  1. Розвиток медіаграмотності: Ви дізнаєтеся, як розпізнавати дезінформацію, працювати з перевіреними джерелами та розуміти, як працює інформаційний простір.
  2. Навички критичного мислення: Виставка допоможе краще орієнтуватися в потоці інформації, аналізувати її та робити обґрунтовані висновки.
  3. Інноваційний досвід: Завдяки поєднанню постерів з мобільним додатком EDAR, ви зможете побачити оживлені 3D моделі, віртуальні світи та взяти участь в інтерактивній грі “НотаЄнота”, яка вже стала популярною в Україні.
  4. Інформаційна стійкість: Виставка навчить дітей та дорослих, як захищати себе від фейків, маніпуляцій та інформаційних атак.

    💡 Що ви дізнаєтесь?

  • Як працюють медіа та як відрізнити правду від маніпуляції.
  • Як будувати стійкість до інформаційного тиску та критично оцінювати джерела інформації.
  • Основи безпечної поведінки в інформаційному просторі.

    🎮 У чому унікальність виставки?

    Ця виставка поєднує традиційний формат з новітніми технологіями: ви зможете побачити, як працюють AR/VR технології, взаємодіяти з віртуальними елементами без необхідності спеціального обладнання – достатньо завантажити мобільний додаток EDAR.

    📲 Як взяти участь?

Просто завантажте додаток EDAR та приходьте на виставку.

    🛠️ Підтримка проєкту:
    Виставка реалізується за підтримки IREX у межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства.

    Не пропустіть можливість розвинути важливі навички та отримати новий досвід! 🙌

Чекаємо на вас!