18 грудня 2024 року на базі Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запоріжжі відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача».Під час конференції заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Маринка-Сиромятнікова поділилася досвідом роботи Школи лідерів.
У своїй доповіді «Діяльність викладача щодо виховання лідерських якостей учнівської молоді» вона розповіла про стратегії виховання лідерства у здобувачів освіти, акцентувала увагу на важливості розвитку ініціативності, відповідальності та самореалізації учнів, презентувала успішні практичні кейси роботи Школи лідерів, які сприяють формуванню у молоді лідерських якостей, підкреслила роль викладача у мотивації учнів до активної участі у громадському та професійному житті.
Школа лідерів
18 грудня 2024 року в рамках міжрегіонального проєкту “Лідер виховує лідера” в Центрі розпочалася серія навчальних занять для педагогів. Проєкт покликаний сприяти професійному розвитку педагогічних працівників, формуванню їхніх лідерських якостей та вдосконаленню підходів до виховання учнів.
Під час першого заняття учасники отримали змогу ознайомитися з основними цілями та завданнями проєкту, а також опрацювати сучасні методики розвитку лідерського потенціалу у молоді. Спікер заходу поділилася власним досвідом, акцентуючи увагу на ролі наставника у формуванні нової генерації лідерів.
Цей проєкт є унікальним майданчиком для обміну досвідом між педагогами з різних регіонів України та спрямований на створення спільноти професіоналів, які здатні впливати на виховання нового покоління активних, відповідальних та цілеспрямованих громадян.
Курси цільового спрямування підвищення кваліфікації
Проведено курси цільового спрямування підвищення кваліфікації педагогічних працівників швейного профілю на базі НПЦ сучасних швейних технологій та дизайну
Під час проведення курсів цільового спрямування підвищення кваліфікації педагогічних працівників швейного профілю педагоги опанували професійні компетентності: «Оновлення швейних виробів із шкіри та хутра» та «Виготовлення військового одягу».
Для закріплення матеріалу пропонується за програмою курсів виконати практичну роботу і надіслати фотозвіт завдання у Google Classroom за наданим посиланням. За результатами виконання практичного завдання, педагоги отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.
Програма курсів цільового призначення з підвищення кваліфікації, педагогів швейного напрямку:
Теоретичний блок:
Технологічні особливості обробки тактичного одягу для військових (Світлана Володимирівна НЕЧІПОР, к.пед.н.), викладач-методист
Оновлення швейних виробів із шкіри та хутра Зоя Віталіївна ПАНЧЕНКО, викладач вищої категорії.
Практичний блок:
- Обробка технологічних вузлів тактичного військового одягу
- Оновлення хутрових виробів та перекрій жіночого хутрового напівпальта у жіночий жилет покритий тканиною.
Ознайомившись із теоретичним матеріалом, нашими практичними напрацюваннями, для того, щоб отримати сертифікат Ви маєте опрацювати один із вузлів військового тактичного одягу. Сфотографувати етапи роботи та надіслати фотозвіт.
Зоя ПАНЧЕНКО керівник навчально-практичного центру, ознайомила із роботою навчально – практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну.
У навчально – практичному центрі сучасних швейних технологій та дизайну проводимо навчання здобувачів освіти за професіями швейного напрямку: кравець, кушнір-розкрійник; кравець. Проводимо майстер класи за різними напрямками, знімаємо відео фрагменти для уроків професійно-практичного та професійно-теоретичного навчання.
З 2023 року проводимо перепідготовку слухачів за ваучерами (за вечірньою формою навчання) з професій кравець і закрійник. Виготовляємо швейні і хутрові вироби- послуги населення. Розробляємо колекції одягу для конкурсів.