Робота бібліотеки

Робота бібліотеки ДНЗ « Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» щодо популяризації літератури,  формування інформаційної культури учасників освітнього процесу.

Бібліотека ДНЗ « Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» налічує книжковий фонд розміром у 46,683 екземплярів, з них:

 Підручників – 18,870 примірників

Художня  література –  27.813 примірників.

Бібліотека обслуговує  400 читачів з них:

учнів – 340

педагогічних працівників -46

 інших працівників ліцею – 14.

В читальному залі у вільному доступі розміщена література світової, української та російської класичної літератури. На полицях розміщена також сучасна література на будь-який смак, серед якої є і фантастика, пригоди і фентезі.

 

Довідковий фонд укомплектований енциклопедіями, словниками, довідниками.

Читальний зал здатен прийняти понад 20 відвідувачів. В ньому проводяться бібліотечні уроки, індивідуальні бесіди на виявлення читацьких потреб, виставки літератури, різноманітні виставки художніх робіт учнів ліцею. Учні мають змогу після уроків приходити і виконувати домашні завдання безпосередньо в читальному залі, де можна отримати всі необхідні для цього підручники. Комп’ютер бібліотеки приєднаний до мережі Інтернет, дає змогу більш ефективно надавати послуги читачам.

С початку року в бібліотеці зявились 3 компютери що також приєднані до мережі Інтернет. Відтепер учні в яких немає змоги працювати за компютером вдома, мають можливість приходити і займатись у бібліотеці.

Основні напрями роботи бібліотеки

 • Вивчення і задоволення читацьких потреб у книгах і інформації
 • Інформаційно-бібліографічна робота
 • Масові заходи
 • Популяризація художньої і навчальної літератури
 • Робота з підручниками
 • Робота з періодичними виданнями

Бібліотека прагне викликати в учнях інтерес до книги, до історії, культури, етнографії, здорового способу життя тому в читальній залі постійно діють виставки літератури

Бібліотека займається інформуванням працівників педагогічного процесу. Діють як постійні так і тимчасові виставки літератури які є актуальними для педагогічного складу працівників: «На допомогу викладачам», «Легка промисловість – проблеми і перспективи», «Учитель ім’я  твоє», «Почитайте – це цікаво» і.тд. Бібліотека займається підбором літератури на допомогу викладачам та майстрам виробничого навчання,орієнтуючись на особистісно-орієнтоване навчання, бібліотекар приділяє велику увагу індивідуальному підходу до читачів.

До бібліотеки надходять періодичні видання – 10 екземплярів. Журнали та газети серед яких є видання на допомогу викладачам та майстрам виробничого навчання.

На протязі року проводиться поповнення картотек журнальних статей, також йде робота з викладачами та майстрами виробничого навчання для яких формується список рекомендованої літератури з професійних журналів які надходять до бібліотеки ліцею.  Бібліотекою ліцею виписуються такі проефсійні періодичні видання:

 1. Професійно-технічна освіта (журнал)
 2. Профтехосвіта (журнал)
 3. Освіта України (газета)
 4. Освіта (газета)
 5. Burda (журнал)
 6. Українська вишивка (журнал)
 7. Охорона праці (журнал)
 8. Позакласний час
 9. Завуч
 10. Все для вчителя

Ведуться тематичні картотеки: «Методична картотек викладання та виховної роботи», «Впровадження інформаційних технологій та передового педагогічного досвіду з метою підвищення якості навчально- виховного процесу», «На допомогу майстру виробничого навчання», «Інформаційна культура особистості», «Гуманізація освіти: психологічні та дидактичні засади» при нагоді якими може скористатись будь який учасник освітнього процесу.

Постійно діють та поновлюються такі книжкові виставки як: «Національно-патріотичне виховання», де учні можуть ознайомитись з цікавими географічними, історичними, та культурними фактами про рідну землю, оглянути літературу присвячену українським письменникам та поетам. «Шануймо рідне місто» – книжкова полиця на якій кожен бажаючий може знайти багато цікавої інформації про історію Харкова та його пам’ятники архітектури. Книжкова виставка: «Етнографія України» – містить літературу присвячену  побуту, традиціям та  культурі українського народу. Книжкова виставка присвячена мові та писемності містить літературу довідкового характеру, де кожен бажаючий може знайти інформацію щодо правопису та ділової української мови. Бібліотека займається пропагуванням сучасних українських авторів з цією метою була створена книжкова полиця з вітчизняними сучасними авторами.  Одна із центральних книжкових виставок  бібліотеки присвячена безпосередньо різним періодам історії України. Українська мова входить до трійки найкрасивіших мов світу. Доскональне володіння рідною мовою безпосередньо впливає на розвиток інтелектуальних, естетичних інтересів молоді, їхніх моральних почуттів. До дня української мови та писемності був організований огляд літератури присвячений правопису, історії виникнення рідної мови.

 

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки залишаються – забезпечення навчально-виховного процесу літературою, виховання в учнів відповідальності за збереження книжкового фонду, всебічний культурний розвиток учнівської молоді, активна участь у навчально-виховному процесі, пропаганда здорового способу життя, бережливе ставлення до навколишнього середовища, формування вміння користуватися сучасними інформаційними послугами. Тому проводяться бібліотечні уроки,  надаються бібліографічні довідки як з учням так і педагогам.