Monthly Archives: Квітень 2024

Завжди пам’ятаємо

         26.04.2024 відбулися зворушливі та важливі заходи, в яких взяли участь здобувачі освіти та педагогічний колектив центру:

  •  покладання квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської аварії. Це ще один спосіб виразити повагу та вшанувати пам’ять тих, хто постраждав від цієї трагедії. Такі дії об’єднують нас у спільному висловленні співчуття та підтримки для тих, хто 26 квітня 1986 року боронив світ від страшної загрози;

  • проведена акція “Запали свічку”, яка є символічним вшануванням пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Цей день став символом пам’яті та відданості тим, хто постраждав від цієї трагедії, а також відзначенням важливості безпеки ядерної енергетики та охорони навколишнього середовища.

        Такі заходи допомагають утримати пам’ять про трагедію та підкреслюють необхідність попередження подібних аварій у майбутньому.

Випускники-2024 року для майбутніх поколінь

25.05 .2024

         Педагогічним колективом разом зі здобувачами освіти, була проведена висадка дерев. Ця ініціатива, як символу вшанування жертв Чорнобильської аварії у рамках загальнонаціональної акції “Випускники-2024 року для майбутніх поколінь” є дуже значущою та символічною. Вона демонструє єдність та підтримку важливої історичної події, а також нагадує нам про важливість збереження навколишнього середовища для майбутніх поколінь.

Охорона праці в професії кухар; кондитер

         Охорона праці є однією з ключових складових забезпечення життя та здоров’я працівників на робочому місці. Вона спрямована на запобігання травм, захворювань та іншим негативним наслідкам, пов’язаним з виконанням професійних обов’язків. Враховуючи ці фактори, важливо регулярно проводити навчання працівників з питань охорони праці, перевіряти та вдосконалювати технологічні процеси та умови праці на робочих місцях.

«Моя Земля – моє багатство»

    Здобувачка освіти групи 31 Марія Северіна під керівництвом Афанасьєвої Тетяни Миколаївни та Маринки-Сиром’ятнікової Ольги Вікторівни взяла участь у фестивалі в номінації «Відеопоезія» з авторським віршем «Моя Земля – моє багатство».

     За результатами фестивалю Марія зайняла ІІ місце в категорії авторський вірш у ХХІХ Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі «Земля для нас та для нащадків. Відповідальне споживання заради сталого розвитку», який проводив Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості протягом 17-19 квітня 2024 року.


Інтеграція технологій та інновацій в освітній процес підготовки конкурентоздатного робітника для підприємств легкої промисловості та сфери послуг

          23 квітня 2024 року педагоги закладу освіти взяли участь у Панорамному вебінарі «Інтеграція технологій та інновацій в освітній процес підготовки конкурентоздатного робітника для підприємств легкої промисловості та сфери послуг», проведення якого організував  Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області.

         З вітальним словом до учасників вебінару звернулась Голова національного галузевого партнерства у легкій промисловості моди Fashion Globus Ukraіne Голда Виноградська.

         Педагоги презентували досвід роботи щодо формування професійних компетентностей  у здобувачів освіти з професій швейного виробництва на уроках теоретичного і виробничого навчання за допомогою інформаційних технологій.

         Викладач професійно-теоретичної підготовки закладу освіти ПАШНЄВА Наталія Петрівна поділилася досвідом роботи з використання прийомів технології  критичного мислення на уроках професійно-теоретичної підготовки кравців.

Участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?»

         Під час ХХІХ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі «Земля для нас та для нащадків. Відповідальне споживання заради сталого розвитку» проходила інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?».

         Соціальний педагог Афанасьєва Тетяна Миколаївна та здобувачі освіти Северіна Марія (гр.31, професія «кравець»), Даниленко Карина (гр.22, професія «перукар (перукар-модельєр») взяли участь в рамках фестивалю у Всесвітньому Кубку з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» за темою: «Відповідальне споживання – шлях до сталого розвитку України» до Всесвітнього дня Землі – Х етап ХХV відкритого Чемпіонату Кіровоградщини з інтелектуальних ігор сезону 2023-2024 навчального року:

  • у статусній групі «педагогічні працівники» та за результатами першого конкурсного дня Афанасьєва Тетяна зайняла ІІ місце серед своєї групи;
  • за результатами другого конкурсного дня Даниленко Карина посіла ІІ місце серед юніорської групи учасників гри;
  • за результатами третього конкурсного дня Северіна Марія зайняла І місце серед юніорської групи учасників гри.

Вітаємо переможців та призерів конкурсу!

Ментальне здоров’я – це про мене

         Під час повномасштабної війни, ментальне здоров’я юнацтва стало важливою темою для обговорення та проблемою, яку необхідно вирішувати. Ментальне здоров’я молоді більш вразливе перед випробуваннями сучасного світу. В рамках програми першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ «Ти як?» 18.04.2024 року в місті відбувся захід для молоді «Ментальне здоров’я – це про мене», в якому взяли участь здобувачі освіти закладу.         

          Основною метою заходу було привернути увагу до психічного та фізичного здоров’я, так як попри стереотипи про «легковажну юність»  підлітки важче ніж дорослі, сприймають випробування й навіть хейту в соцмережах! Причому йдеться не лише про молодь України, а й молодь усього світу!


Організація профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану

      18.04.2024 відбувся обласний вебінар «Організація профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану», організований НМЦ ПТО у Харківській області. Захід є актуальним та допоможе педагогічним колективам ЗП(ПТ)О зрозуміти, як адаптувати профорієнтаційну роботу до нових умов.

      Педагогічний колектив закладу освіти презентував напрацьований досвід щодо створення системи профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану.


Аспекти, які були висвітлені на вебінарі:

  1. Психологічний тест для виявлення здібностей: Цей тест може допомогти здобувачам освіти краще зрозуміти свої професійні здібності та схильності.
  2. Віртуальна школа майбутнього фахівця: Відео презентація може допомогти здобувачам освіти краще уявити себе у ролі майбутнього фахівця та зрозуміти, як виглядає процес навчання та робота в обраній професії.
  3. Інноваційні профорієнтаційні заходи: Презентація нових методик та підходів у профорієнтаційній роботі може стати цінним ресурсом для педагогів.
  4. Соціальні мережі та профорієнтаційний контент: Використання соціальних мереж як каналу комунікації з учнями може бути ефективним способом надання здобувачам освіти актуальної та цікавої інформації.

Презентація рукопису методичного посібника

        18.04.2024 року відбулась презентація рукопису методичного посібника «Технологія формування «м’яких навичок» (soft skills) у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

        Цільова група заходу – учасники науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності», керівники та педагогічні працівники ЗП(ПТ)О, слухачі курсів підвищення кваліфікації ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти». Загалом були присутні 67 учасників заходу.


З вітальним словом виступили:

        Сергеєва Лариса Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», м Київ;

        Отамась Інна Григорівна, кандидат історичних наук, доцент, проректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», м. Київ;

        Краснощок Інна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та спеціальної освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький.


         Разом з великою кількістю співавторів, керівник закладу Нечіпор Світлана Володимирівна, та методист Черкаського вищого професійного училища Задорожня Оксана Михайлівна презентували розділ методичного посібника «Ділові ігри та кейси на заняттях виробничого навчання».

         Всі учасники заходу отримали сертифікати.