Monthly Archives: Січень 2023

Пам’ятай про Крути 29 січня 1918 року.

З нагоди Дня пам’яті Героїв Крут, класним  керівником групи №31 Тетяною ОДЕРІЙ проведено годину пам’яті в онлайн – режимі з переглядом та обговоренням  фільму «Крути 1918» .

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між м. Ніжин та м. Бахмач на Черкащині за 130 кілометрів від Києва під час наступу на Київ війська більшовицької росії Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією М. Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У свідомості багатьох цей бій  особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш із назвою «Пам’яті тридцяти».

Після перегляду фільму здобувачі освіти  поділилися враженнями про стрічку. «Фільм вражає. Він викликає сильні почуття. Ми розуміємо, що до бою стали молоді юнаки – практично наші ровесники. Захоплює їх життєва позиція – захистити рідну землю. Навіть ціною власного життя». Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. І цей подвиг має жити в нашій пам’яті

День Соборності України.«Україна соборна. Разом до Перемоги!»

В  день проголошення Акту злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році ми відзначаємо одне зі знакових свят української держави — День Соборності України. Збулося прагнення нашого народу, збулося те, за що страждали та гинули, боролися і вболівали, жили й працювали мільйони синів і дочок України.

У закладі професійної освіти до Дня Соборності України проведені заходи відповідної тематики «Україна соборна. Разом до Перемоги!» : викладачем суспільних дисциплін  проведений урок державності «Велика злука – великі сподівання»  та віртуальна історична екскурсія «Соборна мати Україна – одна у нас, як оберіг»; здобувачі освіти  та педагогічні працівники поділилися своїми світлинами  для віртуальної фотовиставки « Україна — це ми !»; здобувачі  освіти групи 21  взяли участь в етнографічній онлайн-вікторині «Етнографічна палітра України», яку проводив Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму.

Саме зараз ми творимо історію України, віддаючи час, сили, здоров’я, навіть життя…

Ми формуємо майбутнє нашої держави, вільної і непереможної!

Слава Україні!

Героям слава!

Проведено фасилітовану дискусію на тему” Методи оптимізації профорієнтаційної діяльності закладу професійної освіти в умовах воєнного часу “

Відповідно плану проведення профорієнтаційної роботи, в рамках семінару “Скарбничка педагогічного досвіду” проведено  фасилітовану дискусію на тему” Методи оптимізації профорієнтаційної діяльності закладу професійної освіти в умовах воєнного часу”. Під час  проведення дискусії педагоги розглянули ряд питань профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану та дистанційного навчання.

Проведено Державну кваліфікаційну атестацію у групах № 41 та 2-02 з професії  «Кухар; кондитер»

 У закладі професійної  освіти  в режимі онлайн  проведено Державну кваліфікаційну атестацію у групах № 41 та 2-02 з професії  «Кухар; кондитер» (майстри виробничого навчання Альона ЮХНО і Людмила СТЕПАНІЩЕВА). Випускники представили свої відео звіти щодо  приготування борошняних виробів відповідно комплексно-кваліфікаційних завдань.  Перебуваючи на дистанційному навчанні в умовах воєнного стану,  юнаки та дівчата проявили відповідальність та організованість, та ще раз підтвердили високий професійний рівень підготовки. 

Бажаємо нашим випускниками працевлаштування на робочих місцях, мирного неба та  віри в перемогу. 

Щиро віримо: за темрявою завжди буде світло.

Тож після війни, буде Перемога!

Наша Перемога!

Педагогічні читання «Основні аспекти формування навичок soft skills у конкурентоспроможного робітника ХХІ сторіччя в умовах воєнного стану»

У закладі професійної освіти відбулися педагогічні читання «Основні аспекти формування навичок soft skills у конкурентоспроможного робітника ХХІ сторіччя в умовах воєнного стану» в рамках виконання програми проведення експерименту регіонального рівня за темою: «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти»

 Педагогічні працівники закладу  підготували змістовні виступи та обґрунтували педагогічні  ідеї  щодо формування м’яких навичок (soft skills)  здобувачів освіти.

У програмі педагогічних читань були обговорені такі питання:

  • Формування національної свідомості на уроках предмету Захист України та патріотичного виховання у позаурочний час
  • Використання інформаційно-комунікаційних засобів математики, інтерактивного навчання для розвитку soft skills в умовах дистанційного навчання
  • Використання прийомів технології розвитку критичного мислення на уроках професійно-теоретичної підготовки кравців
  • Необхідність декомпозиції комунікативності для успішного розвитку комунікативних навичок учнів в умовах воєнного стану
  • Генерування лідерських якостей здобувачів освіти в умовах воєнного стану як складова формування навичок успішності (комплексне вирішення проблем) у професійній діяльності майбутніх перукарів
  • Практичний аспект використання методу ситуаційного навчання -дієвий засіб набуття соціальних навичок soft skills в умовах воєнного стану

Відбулось засідання педагогічної ради

В  закладі професійної освіти   відбулось засідання педагогічної ради за змішаною формою, на якому були розглянуті питання:

 1.Підсумки роботи педагогічного колективу за І семестр 2022/2023 навчального року

  1. Звіт закладу професійної освіти щодо виконання програми експерименту регіонального рівня «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти»
  2. 3. Профорієнтаційна робота