Monthly Archives: Січень 2024

День пам’яті Героїв Крут

        29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії. Це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації, героїзму справжніх патріотів, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху

 

        З нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в закладі професійної освіти відбулися тематичні заходи : історична виховна година «Пам’ятай про Крути!» (класний керівник А.Г. Біда), урок мужності «Навіки молоді – герої Крут»(викладач В.П. Січкар), урок патріотизму : “Любіть Україну, як вірні сини”(класний керівник О.М.Гончарова), в групах відбувся перегляд фільму “Бій під Крутами”.

        Під час заходів здобувачі освіти хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто пожертвував собою заради незалежної України, декламували вірші, присвячені подвигу юних патріотів, згадували та обговорювали історичні події, що відбулися сто шість років тому, висловили свої думки щодо сьогодення та подій в Україні.

ГОЛОКОСТ – ТРАГЕДІЯ ХХ СТОЛІТТЯ

        27 січня День пам’яті жертв однієї з найвідоміших та все ще не до кінця осмисленої трагедії ХХ століття – спроби знищення нацистами єврейського народу – Голокосту.

         Голокост – це переслідування і масове знищення євреїв і ромів німецькими нацистами під час Другої світової війни.

         З метою поглиблення знань про Голокост, виховання в здобувачів освіти толерантності та поваги до інших народів, вшанування пам’яті загиблих, у закладі освіти було проведено виховну годину – реквієм «ГОЛОКОСТ – ТРАГЕДІЯ ХХ СТОЛІТТЯ». Учасники заходу згадали трагічні сторінки світової історії, які всі мають знати, пам’ятати, і ні в якому разі не забувати.

Тиждень історії «Гідні бути УКРАЇНЦЯМИ»

26.01.2024р. – урочисте завершення тижня історії під гаслом «Гідні бути УКРАЇНЦЯМИ», основними завданнями  якого були:

  •  активізація пізнавального інтересу здобувачів освіти до історії та краєзнавства;
  •  розширення й поглиблення знань та умінь здобувачів з предмета;
  •  реалізація на практиці основних принципів особистісно – орієнтованого підходу до навчання;
  •  створення сприятливих умов для виявлення знань та вмінь здобувачів освіти у нестандартних ігрових ситуаціях.

        Упродовж тижня учасники заходу брали участь у різноманітних онлайн-змаганнях; відвідували віртуальні музеї; ознайомлювались з маловідомими фактами історії нашої країни

        Проведення тижня історії – це не тільки розваги для здобувачів освіти, а й ще одна з форм організації освітнього процесу, засіб виховання, шлях до порозуміння.

Наша єдність – наша зброя

        До Дня Соборності України в закладі освіти було проведено патріотичний захід під гаслом «Наша єдність – наша зброя».
        Соборність – це не лише пам’ять про спільне минуле, а й згуртована співпраця заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. Ми, з різних регіонів, разом працюємо, боремося з окупантами, створюємо знакове і важливе, адже ціль у нас спільна: незалежна, демократична і соборна Україна.

        Єднаймося! Слава Україні!

Україна єдина, Україна Соборна

         З метою виховання в молоді глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, за участі фахівців Харківської обласної бібліотеки для дітей, у закладі проведений тематичний квіз “Україна єдина, Україна Соборна, в якому взяли участь здобувачі освіти першого курсу.

«Гідні бути УКРАЇНЦЯМИ»

        З 22 січня 2024 року в закладі освіти розпочався тиждень історії під гаслом: «Гідні бути УКРАЇНЦЯМИ».

        Метою тижня є поглиблення й розширення знань з історії, сприяння зміцненню патріотичного духу, підвищення інтересу здобувачів освіти  до предмета, формування їх пізнавальної активності та  розширення кругозору, формування креативних комунікативних умінь майбутніх кваліфікованих робітників


        Протягом тижня учасники освітнього процесу мають можливість поринути у минуле не лише через підручники чи уроки, а ще й квести, ігри та турніри, пригадати славних козацьких героїв, наших гетьманів, київських князів, звернутися до наших традицій та символів, продемонструвати свою швидкість та кмітливість та дізнатися цікаві факти з нашої історії, які, можливо, раніше не чули.

        З планом тижня, заходами на день та цікавими матеріалами можна ознайомитись на сайті за посиланням: https://sites.google.com/mehovschic.ptu.org.ua/history-week?usp=sharing

День відкритих дверей

        Відповідно до плану профорієнтаційних заходів, у закладі освіти, в режимі онлайн, проведений день відкритих дверей, для участі у якому були запрошені учні та педагоги шкіл міста Харкова та Харківської області.

        Учасників заходу привітала керівник закладу Світлана НЕЧІПОР. Гості ознайомилися з умовами вступу на навчання, з професіями, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників та освітніми послугами, що надає Центр професійної освіти.

Стартував ІІІ етап експерименту регіонального рівня «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі ЗП(ПТ)О»

В рамках ІІІ етапу експерименту регіонального рівня «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі ЗП(ПТ)О» відбулась робоча  зустріч педагогічних працівників   –  учасників творчого експериментального майданчика  Центру з колегами з Черкаського вищого професійного училища.

Під час зустрічі, директор закладу професійної освіти к.п.н. Світлана НЕЧІПОР висвітлила питання  практичного застосування  кейс-технології в освітньому процесі з метою  формування професійних компетентностей та  м’яких навичок здобувачів освіти  .  

Державна кваліфікаційна атестація професії “Кухар; кондитер”

        12.01.2024р. Здобувачі освіти групи №41 професії “Кухар; кондитер” виконали пробні кваліфікаційні робіти з професійної кваліфікації: кондитер – 3-го розряду.

        Майстер виробничого навчання Світлана СМІРНОВА у презентації  висвітлила здобутки групи за час навчання та проходження виробничої практики на підприємствах.

        Учні представили презентації приготування своїх різноманітних кондитерських виробів, розповідали технологію приготування  кваліфікаційній комісії що була присутня.

         Здобувачі освіти виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з професійно-теоретичної підготовки, які підготувала викладач Ольга ІВАЩЕНКО.

        Всі отримали оцінки достатнього і високого рівнів, присвоєно професійну кваліфікацію кондитер 3-го розряду.

        Творчого натхнення нашим випускникам!!!

Практичні аспекти використання цифрових технологій в освітньому середовищі

        З метою удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників закладу професійної освіти 10.01.2024 було проведено семінар-практикум «Практичні аспекти  використання цифрових технологій в освітньому середовищі».

        Педагоги ознайомилися із особливостями впровадження в практику роботи інструментів Jambord і Canva. Викладач математики Ожго Л.К. поділилася досвідом роботи із використання  застосунку Jambord для організації дистанційного навчання на уроках математики, Яловенко Н.М. акцентувала  увагу на практичному аспекті використання дошки Jambord при проведенні уроків з предмета «Професійна етика».

        Соціальний педагог Афанасьєва Т.М. надала приклади створення презентації засобами Canva. Педагоги отримали алгоритми «Створення віртуальної дошки Jambord та презентації засобами Canva» для опанування даних застосунків і подальшому використанню їх в освітньому процесі. Також  було анонсовано вивчення і впровадження в освітній процес унікальних платформ: Labster і Штучний інтелект.  

   Викладач інформатики Ленівенко О.О. провела майстер-клас по створенню Google сайту.