Monthly Archives: Лютий 2024

Основні принципи протидії гендерно-зумовленого насильства

         29.02.2024 року соціальний педагог Тетяна АФАНАСЬЄВА взяла участь в тренінгу за темою: «Основні принципи протидії гендерно-зумовленого насильства», який проводив Міжнародний медичний корпус з метою обізнаності з питань протидії гендерно-зумовленого насильства (ГЗН).

         Під час тренінгу розглянули та розібрали: причини та наслідки ГЗН, відношення та сприйняття гендерно-зумовленого насильства, керування розкриттям інформації та ефективне перенаправлення. По завершенню тренінгу присутні отримали сертифікати.

Профорієнтаційний тренінг

         28 лютого 2024 року у ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» відбувся в онлайн-форматі профорієнтаційний тренінг для здобувачів освіти м. Харкова та області за темою: «Моя професія – моє майбутнє».

         У заході взяли участь 90 здобувачів освіти та 5 педагогічних працівників.

         Під час заходу учасники:

  • брали активну участь у проведенні психологічних вправ;
  • ознайомилися із особливостями робітничих професій;
  • отримали інформацію про попит фахівців на ринку праці у 2023 році;
  • дізналися про найпоширеніші помилки при виборі професій;
  • дискутували щодо методів вибору професії;
  • пройшли опитування для визначення інтересів та здібностей до робітничих професій.

Як знайти власний ресурс під час війни

         Соціальний педагог Тетяна АФАНАСЬЄВА 27.02.2024 взяла участь в тренінгу для фахівців соціально-психологічної служби ЗП(ПТ)О за темою: “Як знайти власний ресурс під час війни”, який проходив на базі Навчального-методичного центру для підвищення професійних компетентностей з питань психологічної допомоги та психосоціальної підтримки Харківського обласного центру соціальних служб. В ході тренінгу розглянули та обговорили питання щодо емоційного самопочуття, знаходження ресурсів для відновлення, розуміння власних потреб.

Міжнародний день рідної мови

         21 лютого – Міжнародний день рідної мови

         До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися здобувачі освіти закладу, взявши участь у тематичному заході “Рідна мова, мова калинова”, яку провів викладач української мови та літератури А.Біда. Учасники заходу наголошували, що обов’язок кожного українця берегти рідну мову, що вивчаючи рідну мову, здобувачі освіти виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї країни. Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією. Це великий скарб, який треба шанувати і берегти

Порядок проведення НМТ у 2024 році

         20.02.2024 із здобувачами освіти ІІІ курсу проведено консультаційний чат «Порядок проведення НМТ у 2024 році».

         Випускників ознайомили із наказом МОН України від  12.12.2023  № 1547 «Про затвердження Порядку проведення національного мультипредметного тесту». Звернули увагу на особливості проведення НМТ у 2024 році, реєстрацію щодо участі в НМТ, розглянули складники і демонстраційні варіанти НМТ.

Активізуємо профорієнтаційну роботу

        З метою проведення профорієнтаційної роботи серед випускників шкіл, педагоги та здобувачі освіти закладу взяли участь у виховному заході “Обирай професію”, що проводився у КЗ “Харківська гімназія №115”. Учні випускних класів ознайомилися з закладом професійної освіти та професіями, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників, поспілкувались з представниками приймальної комісії щодо особливостей вступної кампанії 2024.

Державна кваліфікаційна атестація групи 2-02

Державна кваліфікаційна атестація групи 2-02.

Професія: 7434 Кушнір-розкрійник; 7433 Кравець

Рівень професійної кваліфікації: кравець 2-3 розряду


        Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи з професійної кваліфікації: кравець – 2-3 розряду.

          Майстри виробничого навчання Олена Шевченко і Олена ФОМІНА у презентації  висвітлили процес виконання учнями пробних кваліфікаційних робіт (виготовлення головних уборів, фартухів і штанів для кухарів). Здобувачі освіти, розповідали технологію виготовлення виробів (настилання тканини, нанесення креслюнку та розкрій деталей; дублювання та пошиття виробів, ВТО). На онлайн зустрічі були присутні члени державної кваліфікаційної комісії які привітали випускників центру.

            Здобувачі освіти виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з професійно-теоретичної підготовки. Всім здобувачам освіти присвоєно професійну кваліфікацію кравець 2-3-го розряду.

Святкування Дня Святого Валентина

        В рамках проведення тижня англійської мови викладач Шарикіна А.С. разом зі здобувачами освіти “відправились у навколосвітню подорож”, під час якої дізнались про різноманітні звичаї та традиції святкування Дня Святого Валентина у різних країнах світу. Здобувачі приймали активну участь у вікторині, співали пісню про кохання та бажали один одному багато щастя та любові.

Година спілкування ” Психологічне підґрунтя вибору майбутньої професії”

         З метою професійної орієнтації учнів шкіл, у закладі професійної освіти започаткований цикл заходів психологічного напрямку “Психологічне підґрунтя вибору майбутньої професії” щодо свідомого вибору майбутньої професії молодою людиною. Години спілкування, які проводить практичний психолог Ольга МАРИНКА-СИРОМЯТНИКОВА, допомагають дослідити інтереси та індивідуальні особливості випускників, що надалі надасть можливість спрямувати їх пошуки майбутньої професії. Як це зробити? Як визначити загальні риси ваших різноманітних інтересів?

        Приєднуйтеся до Годин спілкування та отримуйте відповіді на актуальні питання

Участь у проведенні дискусійної панелі “Про мужність та жіночність”

        Члени ради учнівського самоврядування взяли участь у проведенні дискусійної панелі “Про мужність та жіночність”, яка відбулася в Молодіжному Хабі Харківської обласної бібліотеки для дітей та була присвячена питанням засад ґендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі, формуванню у молоді поняття такої важливої соціальної категорії як “ґендер”.