Monthly Archives: Жовтень 2024

Розвиток та ініціатива: учнівська молодь у просторі професійної освіти

        30 жовтня 2024 року Державний навчальний заклад “Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області” взяв участь у Всеукраїнській онлайн-конференції учнівської молоді на тему: «Розвиток та ініціатива: учнівська молодь у просторі професійної освіти», організованій Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області”. Здобувач освіти, Корнєєв Максим, презентував досвід щодо лідерство як запорука саморозвитку та кар’єрного зростання учнівської молоді ЗП(ПТ)О. Під час виступу він розкрив важливість розвитку лідерських здібностей і представив роботу школи лідерів та школи майбутнього фахівця.

Школа лідерів

         29 жовтня 2024 року пройшло ще одне заняття у школі лідерів, на якому ми обговорювали тему: портрет сучасного лідера. Ми дуже вдячні нашим партнерам ДНЗ “Черкаське вище професійне училище”, Луцький центр професійно-технічної освіти, Регіональний центр професійної освіти ресторанного, будівельного та автотранспортного сервісу Харківської області, ЗП(ПТ)О «Богодухівський регіональний центр професійної освіти Харківської області», за чудових здобувачів освіти — справжніх лідерів, здатних стати гідним поколінням нашої держави.
        Заняття проводилось у формі інтерактивних ігор, бесід, дискусій, а також парної та групової роботи. Воно підтвердило істину: “Лідер народжує лідера”. Наші учні, впевнені в собі, розумні, відповідальні та креативні, — це майбутнє нашої країни.
        Ми продовжуємо заняття та запрошуємо лідерів інших закладів до нашої творчої команди. Ми завжди відкриті до співпраці!

Велика місія мови

Цього світлого дня, не зважаючи на повітряні тривоги, вихованці, майстри виробничого навчання, викладачі закладу освіти віншували національний символ народу – українську мову. Міжнародний і національний День української писемності та мови  зібрав у віртуальній авдиторії здобувачів освіти та багатьох інших шанувальників мови, хоч вони в той час і перебували на великій відстані один від одного. В уявному залі (в етері) прозвучали відомі пісні «Мова єднання», «Батьківська мова». Вони створили атмосферу бадьорості, оптимізму.

        Настрою додали вітальні слова директорки закладу освіти С.В.Нечіпор та нашого прихильника, старшого сержанта 93-ої бригади «Холодний яр», кавалера ордена «Золотий хрест» А.Левади.

      Не пошкодували вдячних слів на адресу рідної мови, її свідомих носіїв і вихованці закладу. Присутні схвально вітали виступи, декламування віршів третьокурсницею А.Лютенко та першокурсницею Ж.Абулібди.

   Атмосфері щирого, невимушеного спілкування сприяли й цікаві запитання організатора заходу до авдиторії про обсяг словникового запасу української мови, кількість мов на земній кулі та значення цього факту для порозуміння народів. Ну і, звичайно ж, як подібна розмова може обійтись без влучних прислів’їв, дотепних афоризмів! Учасники зустрічі із задоволенням продовжували початкові фрази відомих висловів, завдяки чому отримували схвальну підтримку решти авдиторії.

  Пісня, мова усіх поєднали. Втім, це помітно не тільки під час таких урочистостей,  минулого Дня. Здобувачі освіти постійно демонструють згуртованість, розуміння складнощів періоду в державі. Своїм активним опануванням професій, свідомою громадянською позицією й волонтерською підтримкою воїнів-захисників доводять справжність українців.

Поетапна кваліфікаційна атестація у групі №23

  • Професія: перукар (перукар-модельєр);
  • Рівень професійної кваліфікації: перукар;
  • Майстер виробничого навчання: Таїсія Віталіївна.

        У Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» проведено  поетапну кваліфікаційну атестацію.

        Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи згідно професійної кваліфікації. Майстер виробничого навчання Таїсія Віталіївна у презентаціях  висвітлила виконання пробних кваліфікаційних робіт здобувачів освіти. Учні  представили виконання пробних кваліфікаційних робіт у вигляді відео фрагментів, презентацій, розповідали технологію виконання стрижок та фарбувань волосся різної довжини та форми.

Кваліфікаційна комісія у складі:

  • директора Центру – Світлани НЕЧІПОР;
  • заступника директора з НВР – Наталії СОЛОГУБ,
  • старшого майстра – Зої ПАНЧЕНКО,
  • викладача професійно-теоретичної підготовки Наталії ЛОГВІН, які задавали запитання здобувачам освіти стосовно процесу виконання операції, де проходили виробничу практику.

         Здобувачі освіти виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з професійно-теоретичної підготовки, які підготували викладач професійно-теоретичної підготовки Наталія ЛОГВІН

         Всім здобувачам освіти присвоєно професійну кваліфікацію встановленого розряду – перукар!

25-го в 25-те!

  25 жовтня в нашому закладі освіти, як і багато українців, писали диктант національної єдності. Він був 25-тим від часу заснування такої патріотичної традиції. Цьогоріч такий незвичайний флешмоб об’єднав людей  з різних куточків планети, для яких мова – виразний чинник їхньої національної ідентичності.

  Письменниця О. Забужко обрала символічну тему: 100 років Українського радіо. Диктант називався «Магія голосу». У виконанні читця, поета-фронтовика Павла Вишебаби текст звучав особливо переконливо. Голос, мова  – це те, що справді нас об’єднує, робить дружнішими й сильнішими.

       Голосом, текстом можна передавати чи не найбільше інформації, зокрема й почуттів, переконань. Тож не випадково в ці складні для України часи радіодиктант згуртував довкола себе людей різного віку й соціального стану, став ознакою нашої національної стійкості.

       Було приємно усвідомлювати, що з  повною сумлінністю до написання диктанту доєдналися й викладачі та майстри Центру профтехосвіти Харківської області, здобувачі, які в цей час перебували в різних куточках країни, але мали привід зібратися докупи й виконати таке незвичне письмове завдання. Таким ставленням до українського флешмобу всі підтвердили свою громадянську позицію.

        Справді здорово, що наше слово мотивує й об’єднує! Писали за різних умов.

Засідання педагогічної ради

        Відповідно до плану роботи Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» на 2024/2025 н.р. 24.10.2024 відбулося засідання педагогічної ради. На порядку денному розглядались питання:

  1. Про виконання рішень попереднього засідання педагогічної ради
  2. Результати вивчення психолого-педагогічної характеристики здобувачів освіти І курсу.
  3. Атестація-шлях до підвищення професійної компетентності педагогів
  4. Сучасний підхід до проведення профорієнтаційної роботи.

        У проєкті рішення педагогічної ради були визначені напрямки роботи педагогічного колективу щодо реалізації зазначених завдань.

«Моментал» – момент турботи про себе»

        У рамках тижня Ментального здоров’я було проведено Всеукраїнську флешмоб-практику «Моментал» – момент турботи про себе» для здобувачів освіти та педагогічних працівників (Тетяна АФАНАСЬЄВА, соціальний педагог та Тетяна ОДЕРІЙ, викладач суспільних предметів). Практика навчила здобувачів освіти та педагогічних працівників новим способам турботи про себе та своє ментальне здоров’я. Педагоги за організацію флешмобу в закладі освіти отримали сертифікати.

        Заклад освіти було відзначено дипломом Міністерства освіти і науки України разом зі Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадською організацією «JuniorS» за участь у Всеукраїнському флешмобі-практиці «Моментал» – момент турботи про себе» до Дня ментального здоров’я 10 жовтня 2024 року. 

        Учасниками та учасницями флешмобу стали 49 820 освітян, молоді, дітей та їх батьків з 1365 закладів освіти України.

День здоров’я

21 жовтня 2024 року у закладі освіти було проведено День здоров’я. Здобувачі освіти та викладачі активно брали участь у різноманітних конкурсах та батлах, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, фізичну активність та командну роботу. Цей захід не тільки сприяв фізичному розвитку учасників, але й об’єднав колектив у спільній меті — підтримці здоров’я та добробуту.

Поетапна кваліфікаційна атестація

        У Державному навчальному закладі «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» проведено  поетапну кваліфікаційну атестацію у групі ІІ курсу  №22,  професія: Кухар; кондитер, (рівень професійної кваліфікації кухар 3 розряду). Майстер виробничого навчання: Лілія Василівна Глущенко;

        Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи згідно професійної кваліфікації. Майстер виробничого навчання  у презентаціях  висвітлила виконання пробних кваліфікаційних робіт здобувачів освіти.

         Здобувачі освіти представили виконання пробних кваліфікаційних робіт, розповідали технологію виконання  кваліфікаційній комісії, виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з професійно-теоретичної підготовки, які підготувала викладач професійно-теоретичної підготовки Іващенко Ольга Михайлівна.

         Всі отримали оцінки достатнього і високого рівнів, присвоєно професійну кваліфікацію встановленого розряду – кухар 3 розряду.

Практична майстерня «ФОРМУВАННЯ SOFT SKILLS ЯК КЛЮЧ ДО УСПІХУ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ»

10 жовтня 2024 року представники колективу Державного навчального закладу «Регіональний центр професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» взяли участь у методичному марафоні, організованому Ларисою СЕРГЄЄВОЮ, доктором педагогічних наук, професором, завідувачкою кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО ДЗВО “Університету менеджменту освіти” НАПН України, головою координаційної ради науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності»

        Учасники науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» за період участі в експерименті (2022-2024 р.р.) змогли не тільки познайомитися, але й згуртуватися для вирішення важливих питань організації освітнього процесу. Ми радіємо, що вже з кількома закладами освіти розпочали співпрацю в інших проєктах, які дають можливість розвиватися та досягати нових висот. Кожен з нас сьогодні тримає освітній фронт, і від кожного з нас залежить найцінніше — майбутнє нашої країни, яким безумовно, є наші здобувачі освіти. Завдяки розвитку soft skills ми всі закладаємо основи цього майбутнього, забезпечуючи наших учнів найціннішими навичками, які допоможуть їм стати конкурентоспроможними на ринку праці.

        У марафоні крім нашого закладу освіти (керівник Світлана НЕЧІПОР) брав участь і колектив КЗ П(ПТ)О «Київський професійний коледж мистецтва та технологій сервісу» (керівник Наталія ГОРБАТЮК).

        Заклад освіти у методичному марафоні: «ФОРМУВАННЯ SOFT SKILLS ЯК КЛЮЧ ДО УСПІХУ В ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ» висвітлив такі питання:

  1.  Формування м’яких навичок здобувачів освіти з професій швейного напряму: перші результати впровадження, Юлія ОЛЬХОВСЬКА, майстер виробничого навчання з професії «Кушнір-розкрійник, кравець»;
  2.  Навички soft skills 4К для успішного кваліфікованого фахівця, Алла ШАРИКІНА, викладач англійської мови;
  3.  Роль соціально-психологічної служби у формуванні м’яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників, Тетяна АФАНАСЬЄВА, соціальний педагог;
  4.  «Школа лідерів» як реальна практика розвитку soft skills учнівської молоді, Ольга МАРИНКА-СИРОМЯТНІКОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи.

        Цільовою аудиторією марафону були учасники Науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності», керівники та координатори обласних НМЦ(К) ПТО, науково-педагогічні працівники ЗВО, слухачі курсів підвищення кваліфікації ЦІПО (категорії заступники директора з навчально-методичної роботи ЗП(ПТ)О та педагогічні працівники ЗП(ПТ)О Одеської області).

        Особливу вдячність висловлюємо Ларисі СЕРГЄЄВІЙ, доктору педагогічних наук, професору, голові координаційної ради науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності» та Катерині МІРОШНІЧЕНКО, президенту Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти за об’єднання закладів освіти різного профілю для творчої та експериментальної діяльності.