Monthly Archives: Жовтень 2023

Виховний захід до Дня української писемності та мови «Здрастуй, слово, українська мово!»

«Є в українській нації найбільший герой, який зазнав найжорстокіших нападів і якого росіяни намагалися знищити у першу чергу, бо знали, що з ним ми нездоланні. Це – наша мова. »

Василь ШКЛЯР

Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, почувши рідне слово. Світ захоплюється українською мовою, яка належить до першої трійки наймилозвучніших мов земної кулі.  Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією.   Це великий  скарб, який треба шанувати, берегти  й  розумно  збагачувати.

З нагоди Дня української писемності та мови  відбувся виховний  захід «Здрастуй, слово, українська мово!» 

Під час проведення заходу звучали вірші та  пісні  рідною мовою,  поетичні перлини про мову від майстра слова, викладача української мови  та літератури  Анатолія БІДИ . Здобувачі освіти отримали привітання від    бійця бригади “Холодний Яр”  та представника Громадської організації “Просвіта”.

Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини й найбільша суспільна цінність. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, ідентифікаційним кодом нації. Розуміння здобувачами освіти процесу повернення до рідних коренів, джерел українства, національного самоствердження і саморозвитку вже є проявом патріотизму.

Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але впевнено можна стверджувати, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. Тож бажаємо всім українцям плекати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українську націю.

Диктант національної єдності

Щорічний радіодиктант національної єдності за темою «Дороги України» писали українці у різних куточках світу. Авторкою тексту є Катерина Калитко, а читав його актор Олексій Гнатковський

Педагогічні працівники та здобувачі освіти професійного центру також долучились до цього великого акту національного єднання .

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, акція єднання, що проходить у День української писемності та мови — 27 жовтня.

Флешмоб “Мова моя солов’їна” #мовамоясолов’їна

Здобувачі освіти та педагоги закладу долучилися до флешмобу «Мова моя солов’їна» #мовамоясолов’їна, який проводиться Харківським державним будинком художньої та технічної творчості   на честь Дня української писемності та мови  .


Метою заходу є формування шанобливого ставлення до української мови,  тому у віршах українських поетів, здобувачі освіти шукали й знаходили зворушливі слова про нашу рідну мову
Український філософ Іван Огієнко влучно висловився, що мова – це національна ознака українців, у ній наша культура, сутність нашої свідомості. Дійсно, в ці непрості часи для України, саме мова виступає об’єднавчим символом українців, спілкуючись українською мовою ми ідентифікуємо себе як єдина українська нація.

Проведено поетапну кваліфікаційну атестацію у групі №22 з професії “Перукар (перукар-модельєр)”

У групі № 22  з професії ” Перукар (перукар-модельєр)” (майстер виробничого навчання Наталія ЛОГВИН) ,проведено поетапну кваліфікаційну атестацію. Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи з  кваліфікації “перукар” та  презентували їх кваліфікаційній комісії, коментуючи алгоритм виконання завдання. 

Майстер виробничого навчання Наталія ЛОГВИН, у завершальному відеодайджесті, висвітлила роботу здобувачів освіти  під час проходження ними виробничої практики на підприємствах.

Всі майбутні майстрині краси отримали оцінки достатнього і високого рівнів, їм присвоєно професійну кваліфікацію – перукар.

Проведено протипожежне тренування

В закладі професійної освіти діє протипожежний режим, який  визначає певний комплекс правил поведінки, завдяки виконанню яких знижується ризик виникнення пожежі.

Відповідно до плану цивільного захисту, у закладі  проведено протипожежне тренування, метою якого є — перевірка дій учасників освітнього процесу при виникненні пожежі. 

Поетапна кваліфікаційна атестація з професії “Кухар; кондитер”

У групі № 21 з професії  “Кухар;Кондитер”  проведено поетапну кваліфікаційну атестацію.
Здобувачі освіти виконали пробні кваліфікаційні роботи з професійної кваліфікації: кухар – 3 розряду та  представили їх на розгляд кваліфікаційній комісії.

Майстер виробничого навчання Дмитро ПАНЧЕНКО  висвітлив у презентації здобутки групи за час навчання та  хід проходження виробничої практики на підприємствах здобувачами освіти.

Здобувачі освіти виконали  тести на відповідний рівень кваліфікації з професійно-теоретичної підготовки та  отримали оцінки достатнього і високого рівнів. Всім здобувачам освіти присвоєно професійну кваліфікацію кухар 3-го розряду.

Тиждень протидії булінгу та кібербулінгу

В закладі освіти ,відповідно до  плану вихованої роботи, проводиться тиждень протидії булінгу та кібербулінгу .

В рамках тижня, соціальним педагогом Тетяною  АФАНАСЬЄВОЮ, при активному залученні педагогів і здобувачів освіти  закладу,  було організовано і проведено ряд активностей у дистанційному форматі.

Учасники   долучилися до арт-челенджу «Ми- за світ без булінгу та насильства»; брали участь у тренінгах, де вчились відрізняти  булінг від конфліктів чи сварок; мали змогу  ставити питання, що їх цікавлять,  під час годин спілкування «Вчимося казати «Ні» (група 1), «Добро починається з тебе»(група 31), «Кібер-булінг: безпечне віртуальне спілкування» (група 34), «Кібер-булінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання  та захисні дії»(група 22)

На сторінці  сайту закладу «Профілактика булінгу»,  для здобувачів освіти, батьків та педагогів розміщено багато важливої інформації :нормативно-правова база з даного питання, поради психолога  батькам, пам’ятку для педагогів «Хто і як відповідатиме за булінг», «Як розпізнати булінг? Чим відрізняється конфлікт від булінгу» .

В рамках тижня, в особистому кабінеті соціального педагога була відкрита віртуальна «Скринька довіри», як рятівний острівець в океані невирішених проблем підлітків, у яких виникають складнощі у стосунках з однолітками

Проведено тематичний тиждень до Дня захисників та захисниць України

До Дня захисників та захисниць України , Дня українського козацтва, які наш народ відзначає у день  Покрова Пресвятої Богородиці, в закладі професійної освіти  проведено  тематичний Тиждень.

У час, коли триває героїчне протистояння українського народу  рашистській навалі,  Тиждень проводився під гаслом: «Нині – вільна й незалежна Україна ненька. ЇЇ ревно захищають нові козаченьки», у дистанційному форматі. В рамках тижня були  проведені заходи, в яких взяли участь всі навчальні групи:

Урочисте  Відкриття тижня та загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам’яті всіх загиблих через збройне вторгнення росії в Україну у 2022 році.


Конкурс презентацій та вікторини на знання історії українського війська.


 Виховні години : “День захисників і захисниць України. Історія одного героя.” група 31, “Герої Україну бережуть” група 1, “Герої серед нас “група 34

Конкурс малюнків та майстер-клас зі створення тематичних колаж-плакатів

Тематичний тиждень, присвячений Дню захисників і захисниць України

Тематичний тиждень, присвячений «Дню захисників і захисниць України»   проводиться в закладі освіти з 02.10.2023 по 06.10.2023  під гаслом: «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки». Щорічно важлива церковна подія Покрова Пресвятої Богородиці збігається зі святкуванням Дня захисників і захисниць України. До переходу ПЦУ і УГКЦ на новий календар, що сталося 1 вересня 2023 року, ці два свята припадали на 14 жовтня. Але за новоюліанським календарем Покрову українці будуть святкувати 1 жовтня. Відповідно, змінилася і дата святкування Дня захисників і захисниць України.  Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої світової війни, наших предків козаків, які виборювали право на незалежність. Раніше українці святкували День захисника Вітчизни, який припадав на 23 лютого. Однак, після початку бойових дій Росії на землях України 2014 року, дату свята вирішили перенести. Причина була досить простою і зрозумілою — день був створений за радянських часів.

Нову дату обрали зовсім невипадково. Споконвіку Пресвята Божа Матір була захисницею воїнів-захисників. Традиція дуже давня і походить ще від часів Київської Русі. Козаки навіть називали Покрову своєю заступницею і завжди молилися Діві Марії перед початком важливих битв. На Січі була побудована церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці, де збиралися козаки подякувати захисниці після вдалого походу.

Покрова оберігає і оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями воїни просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.

На день Покрова Пресвятої Богородиці святкують не лише День захисників і захисниць України. Це також і День козацтва.

Заходи, прилучені до «Дня Козацтва» та «Дня захисників і захисниць України» будуть проходити у нашому Центрі під керівництвом викладача предмета «Захист України» Віталія СІЧКАРЯ за допомогою інтернет-ресурсу Googl Classroom.  До участі в заходах запрошуються всі здобувачі освіти Центру 1 – 3 курсів.