Monthly Archives: Березень 2024

Сучасні заклади освіти – 2024


         В рамках П’ятнадцятої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2024» 28 березня 2024 року відбулася  Всеукраїнська науково-практична  конференція «Трансформаційні процеси професійного розвитку педагогів в умовах освітніх інновацій».

         В конференції взяв участь викладач української мови і літератури БІДА Анатолій Григорович. В своїй доповіді він поділився досвідом щодо  формування морально стійких, громадянсько зрілих осіб  на уроках української літератури. На його погляд, саме українська література вводить молодь у контекст нашої історії, демонструє приклади діяльності цікавих особистостей, відслідковує драматичні й повчальні епізоди українських визвольних змагань і тим самим сприяє формуванню почуттів співпереживання, причетності до подій, а відтак формує й первинні цінності, які переходять у характери особистостей.

Фестиваль професій “Проф-fest”

        Фестиваль професій в Харкові, який відбувся 28.03.2024, відіграв важливу роль у профорієнтаційній роботі, особливо в умовах війни.

        Участь команди педагогів та здобувачів освіти  ДНЗ «Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області» свідчить про важливість подібних ініціатив у сприянні професійному розвитку молоді.


         Демонстрація майстерності у таких різних професіях, як перукарі, кравці, кухарі, кондитери та інші, надає можливість відвідувачам оцінити потенціал цих галузей та спробувати свої сили.  

        Звернення міського голови Ігоря Терехова до важливості робітничих професій у періоди військових конфліктів свідчить про уважне ставлення до робітничих професій та їх вагомий внесок у суспільство.

Нагородження працівників закладу освіти

         В програмі міського заходу 28.03.2024 “Проф-fest” були нагороджені працівники ДНЗ «Регіонального центру професійної освіти швейного виробництва та сфери послуг Харківської області”.

         Вручено Подяку Харківського міського голови заступнику директора з навчально-виробничої роботи Олені Іванівні Гречаній. Заслуженою відзнакою за її працю та відданість у професійній підготовці здобувачів освіти.

         Водночас Почесною грамотою Департаменту освіти Харківської міської ради відзначено старшого майстра Панченко Зою Віталіївну і майстра виробничого навчання Смірнову Світлану Василівну.

ДЕНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

         26 березня у нашому Центрі викладач предмета «Захист України» Січкар В.П. провів заходи присвячені Дню Національної гвардії України. Для здобувачів освіти був проведений урок мужності на тему: «Національна гвардія незрівнянна …».

         Під час проведення заходу викладач зробив акцент на розвиток військово-патріотичного виховання молоді та формування громадянина-патріота, який повинен мати глибоке розуміння громадянського обов’язку і готовність стати на захист Батьківщини та опановувати військовими та військово-технічними знаннями.

Підсумки предметного тижня професійної етики

         З метою вдосконалення комунікативних навичок здобувачів освіти, впровадження в освітнє середовище принципів і норм професійної етики, у закладі професійної освіти проведений предметний тиждень професійної етики «5 кроків до успіху». Темою кожного дня тижня стали комунікативні компетентності, необхідні фахівцю у будь-якій сфері діяльності.
          Упродовж тижня здобувачі освіти брали участь у заходах, виконували щоденні завдання та квести за темою дня та робили свої п’ять кроків до успіху. Найактивнішими учасниками віртуального марафону Тижня професійної етики стали Марія Северіна (група 31), Поліна Федас (група 31), Вікторія Некрасова (група 1), Анастасія Пономаренко (група 3).

Предметний тиждень основ безпеки життєдіяльсті

         З 25 березня 2024р. розпочався тиждень безпеки життєдіяльності метою якого є: підвищення рівня свідомості та важливих аспектів безпеки у професійній діяльності.

         Заплановані активності тижня направлені на безпеку життя учасників освітнього процесу та педагогічного колективу.

Профорієнтаційна робота

         З метою проведення профорієнтаційної роботи, у закладі проведений день відкритих дверей, який відвідали учні випускних класів шкіл Харківського району.

         Учні ознайомилися з закладом професійної освіти та професіями, за якими ведеться підготовка кваліфікованих робітників, поспілкувались з представниками приймальної комісії щодо особливостей вступної кампанії 2024.

Засідання науково-методичної ради НМЦ ПТО у Харківській області

         Голова творчої групи, заступник директора з НВхР Яловенко Н.М.– на засіданні науково-методичної ради НМЦ ПТО у Харківській області звітувала про результати проведення І та ІІ етапів експерименту регіонального рівня за темою «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної(професійно-технічної) освіти»

Розширюємо свої знання

         21.03.2024р.  здобувачі групи №22, професії перукар (перукар-модельєр) – відвідали зустріч з представником торгової марки Framesi. 

        Консультант Алла провела лекцію, в ході якої учні познайомилися з асортиментом барвника для волосся та засобами для стайлінгу та догляду.

       Плануємо наступну лекцію з практичним відпрацюванням по догляду за волоссям.


Учнівське самоврядування

       

          20.03.2024р. відбулися обласні збори лідерів учнівського самоврядування ЗП(ПТ)О м. Харкова та Харківської області, де наші здобувачі освіти, голова ради учнівського самоврядування Каріна ДАНИЛЕНКО, разом із заступником голови ради учнівського самоврядування Оксаною ЯЦУН, взяли активну участь.

Лідери обговорювали наступні питання:

  • бачення себе в професії через 5-10 років, свого майбутнього після закінчення воєнного стану;
  • бізнес-плани та шляхи їх реалізації;
  • розвиток лідерського потенціалу здобувачів освіти ЗП(ПТ)О.