Monthly Archives: Жовтень 2021

Кравець – це професія для тих, хто вміє хобі перетворити у справу життя

Кравці – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Кравецька справа є дуже  цікавою, оскільки споглядати на красиво та зі смаком одягнених людей, бачити їх щасливі, задоволені обличчя – чи не найбільше задоволення?
Обравши професію «Кравець», здобувачі освіти групи № 1 навчаються моделювати одяг, працювати з тканиною, лінією та кольором, швидко та якісно виготовляти швейні вироби.  

 На виховній годині «Ця дивовижна професія  «кравець »», майбутні кутюрьє  дізналися назву деталей  історичних костюмів і зв’язок моди та історії.  Особливу зацікавленість здобувачів освіти викликала можливість стати дизайнером одягу онлайн, власноруч створюючи на міні-манекенах  стильні і сучасні образи в техніці “аплікація” з використанням різноманітних текстильних матеріалів.

77 -а річниця вигнання нацистських загарбників з України

День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території нашої держави. Ця дата залишається одним із найсвітліших споминів у серці кожного громадянина України. Адже Україна зазнала чималих жертв і руйнувань у Другій світовій війні.

До річниці  визволення України від німецько-фашистських загарбників  в групах   було проведено виховні заходи за єдиною тематикою «Роки війни – століття пам’яті»

В групі №33 класним керівником Алою ШАРИКІНОЮ проведено евристичну бесіду «Як уникнути війни?», під час якої здобувачі освіти висловили свої думки про війну, обговорили наслідки війн та можливості їх уникнення. Здобувачі освіти групи №21 підготували презентацію на тему «Наслідки Другої світової війни для України як урок на майбутнє».

Викладач суспільних дисциплін Тетяна ОДЕРІЙ провела в групах історичні бесіди «Трагічна пам’ять віків», під час яких здобувачі освіти дізналися вражаючі факти про події ІІ світової віни на теріторії України.   

 За підрахунками істориків, в результаті воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн. радянських воїнів, понад 2 млн. українців було вивезено для примусової праці до Німеччини, повністю чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 млн. людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Бойовими нагородами за заслуги було відзначено близько 2,5 млн. мужніх, героїчних воїнів-українців. Доземний уклін ветеранам, творцям Великої Перемоги, за рідну Україну, за хоробрість, за рани, за віру – всім, хто боровся з ворогом на фронтах Другої Світової, на окупованій території, хто працював в тилу. Для кожного з нас вони є взірцем подвигу, мужності, любові в ім’я життя на землі.

Візерунки в осінніх барвах

Осінь –  пора, яку ще називають золотою. Традиційно кожного року в закладі професійної освіти проводяться виховні заходи, пов’язані з осінньою тематикою . Бо неможливо оминути увагою цю неймовірну пору року, якій  поети освідчуються у коханні та художники увіковічують її красу на своїх полотнах. А вона кожного року знов і знов зачаровує нас безмежною щедрістю та неймовірною красою.

Здобувачі освіти групи № 2 з професії “кухар; кондитер”разом з класним керівником Ольгою ІВАЩЕНКО творчо підійшли   до такого заходу і вигадали оригінальні композиції на осінні мотиви та опановували навички з карвінгу – фігурного вирізання овочів.

Зі звичайних продуктів були створені витвори мистецтва та оформлено тематичну виставку “Осінь -чарівниця”. Матеріалами для втілення оригінальних фантазій були осінні дари природи та безмежна дитяча уява, які допомогли створити яскраві букети, образи чарівного осіннього лісу, таємничу неповторну незнайомку та багато інших захоплюючих робіт.

Формуємо простір толерантності

У сучасному суспільстві ми інколи забуваєм, що є інша сторона взаємодії – толерантність.

Тому з метою формування толерантних відносин у суспільстві , розуміння важливості передачі емоційних зав’язків, керівниками групи № 3 Оленою ЛЕНІВЕНКО та Альоною ЮХНО була проведена година спілкування з елементами тренінгу «Толерантність у сучасному світі».


Під час години спілкування здобувачі освіти взяли активну участь у виконанні вправ «Асоціативний ряд», «Ми різні, але ми рівні», «Квітка толерантності». Кожен із учасників заняття активно висловлював свою думку щодо своїх очікувань, обговорили толерантні якості особистості та власні риси, розглядали різні ситуації з життя. Завершальним етапом стало створення дошки  побажань, де кожен зміг написати що потрібно зробити для того, щоб наш заклад освіти став територією толерантності. По закінченні заняття здобувачі освіти мали змогу переглянути відео «Толерантність починається з мене» 

Виробнича практика здобувачів освіти з професії «Кухар ; кондитер»

З метою закріплення та удосконалення  набутих під час навчального процесу знань, умінь та навичок  та  готуючись зробити крок у нове, вже доросле, професійне життя, здобувачі освіти групи  22 з професії «Кухар ; кондитер» вийшли на  виробничу практику на  підприємства горомадського харчування міста Харкова  та Харкіської області

Виробнича практика наближає юних кухарів  до реалій виробництва, готує до майбутньої самостійної професійної діяльності, надає можливість вивчити кращий досвід працівників і в подальшому відчувати себе впевненішими на вимогливому ринку праці. Важливим є те, що здобувачі освіти під час проходження виробничої практики набувають  соціальну, психологічну та професійну адаптацію у якості  молодих спеціалістів в трудових колективах.

Після закінчення виробничої практики, здобувачі освіти продемонструють свої удосконаленні та закріпленні знання, уміння  та навички  під час відпрацювання кваліфікаційної пробної роботи.

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Щороку сотні тисяч чоловіків, жінок і дітей потрапляють до рук торговців людьми, як у себе вдома, так і за кордоном. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Складна економічна ситуація в Україні  та брак можливостей  працевлаштування спонукає значну частину молодих людей до виїзду за кордон, у пошуках прибуткової діяльності, адже особи у складній економічній ситуації можуть прийняти майже будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми.

 Останнім часом у нашій країні багато робиться для запобігання торгівлею людьми, зокрема щодо  обізнаності молодих людей з цієї проблеми .

Здобувачі освіти  першого курсу Ярослав Балюк та Катерина Борисова пройшли тренінг в рамках проєку «Підвищення обізнаності молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування» та отримали відповідні сертифікати. На основі отриманих знань вони підготували і провели  заняття для однолітків на тему   «Протидія торгівлі людьми » та організували тематичний онлайн -квест з безпечного працевлаштування

Кулінарний батл « Кухарські забаганки»до Міжнародного дня кухаря і кулінара

Кухар – це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду. Більш того – прийом їжі для багатьох з нас досить приємне заняття.

Є у  кухарів  своє професійне свято, яке  відзначається  20 жовтня.  Долучилися до відзначення цього свята й кулінари – початківці- здобувачі освіти першого курсу з професії “Кухар; кондитер” . Вони  взяли участь у кулінарному батлі, де проявили свої знання з професії.

Здобувачі освіти  другого курсу , що оволодівають професіями смаку та насолоди,  продемонстрували свою вправність в  приготуванні пирогів та фаршированої курки.

Святкові заходи закінчились смачненьким  частуванням  витворів кулінарного мистецтва, створених власноруч!

Вітаємо лауреата міського конкурсу «Молода людина року 2021»!

Цього року міському конкурсу «Молода людина року» виповнюється 20 років.

Всі ці роки він проводився з благородною метою – підтримка обдарованої і талановитої молоді, заохочення значущих досягнень молоді у різних сферах суспільного життя, нагородження кращих молодих фахівців в області виробничої, навчальної, управлінської, громадської і творчої діяльності.

Головний меседж конкурсу – кожна молода, цілеспрямована людина, завдяки наполегливій праці та бажанню зробити цей світ кращим, може зайняти своє почесне місце в книзі історії Харкова

За результатами міського етапу конкурсу “Молода людина року 2021”, здобувач освіти професійного центру Катерина КАДИГРОБ стала лауреатом у номінації «Здобувач освіти ЗП(ПТ)О»

Церемонію нагородження в мерії міста Харкова   провів секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. 

Ми щиро пишаємося й вітаємо Катерину та бажаємо їй творчої наснаги,  професійного зростання і нових перемог!

Дякуємо організаторам конкурсу за створення умов,  що сприяють мотивації молодої людини  до розвитку та її впевненості у майбутніх перемогах!

Перші кроки в професію Творити моду.

Кравець – це творча професія, що має попит на ринку праці, хто вміє хобі перетворити на джерело заробітку.

Здобувачі освіти групи № 1 з  професії Кравець на першому уроці виробничого навчання опановують ази професії.

До Дня захисників та захисниць України

13 жовтня 2021 року в Центрі, з метою сприяння формування патріотичних почуттів у здобувачів освіти, підвищення значущості відновлення історичної пам’яті про тривалі традиції збройної боротьби за незалежність України у становленні національної свідомості молоді, вшанування традиції збройної боротьби за суверенітет, територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім захисникам української держави, було проведено заходи до Дня захисників та захисниць України, а саме:

  1. В групах 1 курсу – бінарні уроки «брейн-ринг» під гаслом «Твої герої, Україно!»
  2. В групах 2 та 3 курсу – вікторина «Історія збройних сил України»
  3. Конкурс стіннівок «Шана захисникам та захисницям України»