Daily Archives: 18.04.2024

Ментальне здоров’я – це про мене

         Під час повномасштабної війни, ментальне здоров’я юнацтва стало важливою темою для обговорення та проблемою, яку необхідно вирішувати. Ментальне здоров’я молоді більш вразливе перед випробуваннями сучасного світу. В рамках програми першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ «Ти як?» 18.04.2024 року в місті відбувся захід для молоді «Ментальне здоров’я – це про мене», в якому взяли участь здобувачі освіти закладу.         

          Основною метою заходу було привернути увагу до психічного та фізичного здоров’я, так як попри стереотипи про «легковажну юність»  підлітки важче ніж дорослі, сприймають випробування й навіть хейту в соцмережах! Причому йдеться не лише про молодь України, а й молодь усього світу!


Організація профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану

      18.04.2024 відбувся обласний вебінар «Організація профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану», організований НМЦ ПТО у Харківській області. Захід є актуальним та допоможе педагогічним колективам ЗП(ПТ)О зрозуміти, як адаптувати профорієнтаційну роботу до нових умов.

      Педагогічний колектив закладу освіти презентував напрацьований досвід щодо створення системи профорієнтаційної роботи в умовах воєнного стану.


Аспекти, які були висвітлені на вебінарі:

  1. Психологічний тест для виявлення здібностей: Цей тест може допомогти здобувачам освіти краще зрозуміти свої професійні здібності та схильності.
  2. Віртуальна школа майбутнього фахівця: Відео презентація може допомогти здобувачам освіти краще уявити себе у ролі майбутнього фахівця та зрозуміти, як виглядає процес навчання та робота в обраній професії.
  3. Інноваційні профорієнтаційні заходи: Презентація нових методик та підходів у профорієнтаційній роботі може стати цінним ресурсом для педагогів.
  4. Соціальні мережі та профорієнтаційний контент: Використання соціальних мереж як каналу комунікації з учнями може бути ефективним способом надання здобувачам освіти актуальної та цікавої інформації.

Презентація рукопису методичного посібника

        18.04.2024 року відбулась презентація рукопису методичного посібника «Технологія формування «м’яких навичок» (soft skills) у закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

        Цільова група заходу – учасники науково-освітнього альянсу «Soft skills – сучасні навички успішності», керівники та педагогічні працівники ЗП(ПТ)О, слухачі курсів підвищення кваліфікації ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти». Загалом були присутні 67 учасників заходу.


З вітальним словом виступили:

        Сергеєва Лариса Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти», м Київ;

        Отамась Інна Григорівна, кандидат історичних наук, доцент, проректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти», м. Київ;

        Краснощок Інна Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки та спеціальної освіти факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, м.Кропивницький.


         Разом з великою кількістю співавторів, керівник закладу Нечіпор Світлана Володимирівна, та методист Черкаського вищого професійного училища Задорожня Оксана Михайлівна презентували розділ методичного посібника «Ділові ігри та кейси на заняттях виробничого навчання».

         Всі учасники заходу отримали сертифікати.